Новини економіки (2021 р.)

Нові законодавчі положення затверджені у США вимагають від компаній розкривати кінцевих власників-бенефіціарів.

Цю інформацію отримуватиме FinCen, американська установа при Міністерстві фінансів США, що опікується боротьбою з відмиванням коштів.

Дані не будуть наявні в публічному доступі, однак правоохоронці зможуть отримувати їх у відповідь на запити.

Положення затвердили в рамках оборонного бюджету США (NDAA - National Defense Authorization Act) на наступний рік.

Законопроект про оборонний бюджет вступає в дію після того, як Сенат США проголосував за подолання вето президента США Дональда Трампа. Голосування відбулось у перший день нового року, у п'ятницю.

Перед тим вето подолала Палата представників США.  

Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів привітав введення в дію нових положень, спрямованих на боротьбу з відмиванням коштів.

«Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів неодноразово документував те, як як багаті та впливові злочинці використовують анонімні компанії, щоб приховати свої статки, включаючи в розслідуваннях «Панамських документів» та даних FinCen 2020 року», - йдеться в повідомленні.

Директор Transparency International у США Гері Келмен назвав рішення історичним. Він заявив: «Дуже рідко, щоб такий простий захід обіцяв такий надзвичайний вплив».  

«Припинення зловживань з анонімними компаніями-оболонками є надзвичайною перемогою для всіх, кого непокоїть шкідливий вплив корупції, - наголосив Кепмен.

- Це величезний крок вперед у подоланні незаконних фінансів всередині країни та у світі.

Просто кажучи, корпоративна прозорість означає, що корумпованим керівникам та іншим злочинцям буде важче ховати вкрадені гроші у корпораціях із утаємниченою власністю».