Новини економіки (2021 р.)

За минулий тиждень в Україні було виявлено майже 48 тисяч випадків захворювання на COVID-19, позаминулого тижня цей показник становив майже 60 тисяч, йдеться у повідомленні МОЗ.

Також впродовж минулого тижня було зроблено понад 174 тисяч тестувань методом, що на 27 тисячі менше, ніж позаминулого тижня.

Шпиталізовано також менше людей - 12 тисяч у порівнянні із майже 16 тисячами пацієнтів позаминулого тижня.

Як у понеділок розповів на брифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов, причина знижених показників - у святковому періоді: "Воно й зрозуміло, так ми влаштовані, українці, дуже часто не хочемо на вихідні або на свята звертатись за медичною допомогою, звертатись до лікарів, постійно починаємо думати: треба відпочити.

Велике прохання: тільки-но з'являються будь-які симптоми, тим паче, симптоми коронавірусної хвороби, - будь ласка, інколи дуже важливо в перший день звернутись і почати отримувати допомогу".

Тож попри зменшення кількості інфікованих на COVID-19, скасовувати суворий січневий карантин в Україні не планують.

Окрім того, як минулого тижня повідомляв Степанов, у січні уряд очікує на зростання кількості випадків коронавірусу в Україні, що може збігтись зі спалахом сезонного грипу.

За рішенням Кабінету міністрів України, з 8 по 24 січня супермаркети будуть змушені закривати окремі відділи або ж відмовляти покупцям у продажі заборонених до реалізації товарів безпосередньо при розрахунку на касі.

До карантинних обмежень також входить заборона роботи кафе та ресторанів (окрім замовлень на виніс), а також закладів непродовольчої торгівлі.

Раніше Американська торговельна палата в Україні звернулася до уряду із закликом переглянути деякі умови січневого локдауну.

Ідеться, зокрема, про заборону торгівлі непродовольчими товарами повсякденного вжитку - такими, як побутова хімія, інструменти, одяг, преса, лампочки, батарейки, дитячі товари для навчання.

Американська торговельна палата назвала таке рішення "прямим обмеженням прав споживачів у придбанні необхідної продукції".

Крім того, вважають компанії-представники Палати, це призводитиме до конфліктних ситуацій у магазинах.

Зміни, запропоновані бізнес-спільнотою, полягають у тому, щоб не обмежувати доступ відвідувачів супермаркетів, які торгують продуктами харчування, до інших товарів.

"Торговельні заклади є цілісною торговельною одиницею, до того ж єдиною, що здатна задовольнити базові потреби населення в умовах карантину.

Обмеження їхнього асортименту є нелогічним, оскільки споживач, перебуваючи у торговельному закладі, має рівний доступ до всіх товарів", - йдеться на сайті Палати. 

"Як наслідок, варто очікувати додаткових збитків для бізнесу та держави, а також значного невдоволення споживачів", - прогнозує Американська торгова палата в Україні.

Частина представників українського малого бізнесу також виступили проти двотижневого локдауну, називаючи його порушенням їхнього права на працю.