Новини економіки (2020 р.)

«Жоден працівник не має віддавати своє життя за це, пане сенаторе, вважаю ви несправедливі у своїй оцінці».

Так відповів міністр фінансів США Стівен Мнучин на запитання американського сенатора-демократа Шеррода Брауна під час слухань у вівторок.

 «Скільки працівників мусять віддати своє життя, щоб збільшити ВВП, або Доу Джонс на тисячу пунктів?» - запитав сенатор у Мнучина, який звітував перед законодавцями про плани поновлення роботи економіки після пандемії коронавірусу COVID-19.

Сенатор розкритикував американську федеральну владу за відсутність координації та лідерства у зусиллях з подолання пандемії.

Під час слухань  Мнучин та голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл озвучили прогнози для економіки. Зокрема посадовці прогнозують подальше зростання безробіття у США до червня.

Вони також наголосили - чим довше триватимуть обмеження, тим гіршим буде вплив пандемії на економіку в довгостроковій перспективі.

Вони закликали законодавців додатково підтримати економіку і заявили, що поточні заходи з підтримки є ефективними.  Конгрес вже затвердив пакет допомоги економіці обсягом у більш ніж 2 трильйони доларів.   

Палата представників США також проголосувала за додаткову допомогу у 3 трильйони доларів для економіки, однак цей законопроект поки не знаходить достатньої підтримки у Сенаті.