Новини економіки (2020 р.)

Американська електронна фондова біржа Nasdaq планує вжити заходів для того, щоб забезпечити більш рівноправний склад керівництва компаній-учасниць біржі.

Згідно до пропозиції, яку біржа подала до Комісії з цінних паперів США, до складу правлінь компаній, представлених на біржі мають входити щонайменше одна жінка і один представник меншини або ЛГБТ спільноти. Іноземні компанії можуть мати двох жінок-директорів.

Якщо правило буде затверджено, до компанія, яка його порушить, може бути позбавлена лістингу. 

Наразі акції більше 3000 компаній котуються на Nasdaq.  

«Ми переконані, що це правило лістингу є кроком на шляху до інклюзивного представництва в корпоративній Америці», - йдеться в заяві керівниці Nasdaq Адени Фрідмен.  «Корпоративне розмаїття на всіх рівнях відкриває чіткий шлях до інновацій та зростання», - додала вона.

У США діють і інші ініціативи із запровадження квот для меншин.

Так, у вересні губернатор Каліфорнії Гевін Ньюзом підписав закон штату, який вимагає від усіх компаній, акції яких торгуються, включити до складу правління щонайменше одного представника меншини. 

В деяких європейських країнах, таких як Німеччина, Італія, Норвегія та інші, діють гендерні квоти на представництво у правліннях великих компаній.

Использованы материалы интернет ресурса "Голос Америки"