Переговори щодо узгодження пакету економічних стимулів, який би отримав підтримку і Сенату США, де більшість контролюють республіканці, і Палати представників США, де більшість належить Демократичній партії, відбуваються непросто.

Хоча законодавці вид обох партій наголошують на важливості такого пакету допомоги, суперечки тривають і предметом обговорення залишається як власне обсяг пакету стимуляційних заходів, так і питання захисту бізнесу від позовів, пов’язаних із пандемією. 

Спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі відзначила прогрес у роботі групи, яка узгоджує положення щодо економічної допомоги країні у час пандемії.

Група, до якої входять законодавці від обох провідних американських партій і обох палат парламенту США, намагається узгодити положення пакету допомоги загальним обсягом 908 мільярдів доларів. Лідер більшості в Сенаті США республіканець Мітч Макконнелл розкритикував демократів за затягування процесу переговорів і запропонував затвердити пакет обсягом 500 мільйонів доларів, який би включав допомогу на збереження фонду оплати праці для малих і середніх підприємств і не містив би додаткових прямих виплат американцям, або надання додаткових виплат з безробіття з федерального бюджету. 

Раніше Пелосі, представниця опозиційної Демократичної партії США виступала за пакет у 2 трильйони доларів, але тепер підтримала менший пакет, сподіваючись, що після інавгурації новообраного президента США Джо Байдена, буде узгоджено новий більш масштабний пакет допомоги.

«Цей пакет не стимуляційний, а надзвичайний», - заявила Пелосі. 

Від затвердження пакету залежатиме подальше надання допомоги з безробіття майже 12 мільйонам американців після закінчення цього місяця., зауважують оглядачі.  

Использованы материалы интернет ресурса "Голос Америки"