Новини України (2017 р.)

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Фото: Getty Images

Опублікований текст рішення суду ООН за позовом України проти Росії без скорочення Київ звинуватив Москву в підтримці тероризму і постачанні зброї, як і в дискримінації кримських татар і української мови в Криму.  

У мережі з'явився повний текст рішення міжнародного суду ООН за позовом України проти Росії.   У позові України сказано, що Росія порушила дві конвенції ООН: щодо протидії фінансуванню тероризму і щодо ліквідації всіх форм расової дискримінації.  

Таким чином, Київ звинуватив Москву в підтримці тероризму і постачанні зброї в Україну, а також у дискримінації кримських татар і української мови в Криму.    

Сьогодні суд ООН у Гаазі ухвалив проміжне рішення в справі "Україна проти Росії", визнавши за собою юрисдикцію prima facie (у спосіб неупереджений, так, як є на перший погляд, - ред.) для розгляду цієї справи.  

Проте суд ООН визнав недостатніми докази України щодо фінансування Росією тероризму.   Окрім того, суд ООН зобов'язав Україну і Росію виконувати мінські домовленості, а також зобов'язав РФ скасувати заборону Меджлісу.  

Київ прокоментував рішення в Гаазі, заявивши, що позитивно його оцінює.