Новини України (2017 р.)

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Фото: Delfi Саакашвілі

8 серпня прилетів до Вільнюса Політик заявив, що має намір боротися за громадянство України.   Позбавлений українського громадянства Міхеїл Саакашвілі під час свого візиту в Литву публічно відмовився від громадянства цієї країни, повідомляє у вівторок, 8 серпня, агентство Delfi.  

Про це політик заявив у Вільнюсі на акції протесту біля будівлі посольства Російської Федерації, що відбулася у зв'язку з річницею окупації земель Грузії в 2008 році.   За словами Саакашвілі, він не претендує на отримання литовського громадянства, хоча і вдячний за таку пропозицію деяких політиків Литви.  

"Ні, я повинен повернути українське громадянство, воно було відібране нелегально. Багато українців обурені і відчують себе покинутими, якщо я за них не буду боротися", - сказав він.   Саакашвілі додав, що зараз може подорожувати, оскільки у нього є український паспорт, і пообіцяв захищати свої права на українське громадянство в судах цієї країни.  

Цікаво, що сьогодні, дещо раніше, ЗМІ розповсюдили заяву першого заступника голови Державної прикордонної служби України Василя Серватюка про те, що в разі спроби Саакашвілі перетнути кордон України у нього відберуть паспорт і в країну не пропустять.  

Нагадаємо, розглянути можливість надання Саакашвілі литовського громадянства запропонував євродепутат від Литви Пятрас Ауштрявічюс.  

Як повідомляв Кореспондент.net, президент Петро Порошенко позбавив Саакашвілі громадянства України. В Адміністрації президента повідомили, що припинення громадянства політика обумовлено поданою ним недостовірною інформацією під час оформлення громадянства.