Новини України (2017-2018 р.р.)

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Фото: president.gov.ua

Порошенко виступив у Страсбурзі Нацменшини також можуть вільно вивчати рідну мову.   Всі, хто проживає в Україні, зобов'язані знати державну мову, при цьому нацменшини можуть вільно вивчати і свою рідну мову. Про це заявив у середу, 11 жовтня, президент Петро Порошенко на засіданні ПАРЄ у Страсбурзі, передає Інтерфакс-Україна.  

"Хочу запевнити - ми будемо належним чином гарантувати мовні права відповідно до національного законодавства та міжнародних зобов'язань і стандартів, у тім числі, і право навчатися рідною мовою, при цьому вивчаючи і державну мову - українську", - сказав Порошенко.  

Президент упевнений, що Венеціанська комісія зможе розтлумачити всі конфліктні сторони закону Про освіту, який "фактично, має на меті забезпечити гідне місце для всіх національних меншин в єдиному Українському суспільстві".  

"І я цілком упевнений, що ми повністю впровадимо висновки Венеціанської комісії", - підкреслив глава держави.   Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи 12 жовтня проведе дебати щодо нового українського закону про освіту.