Новини України (2017-2018 р.р.)

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Фото: Корреспондент.net

Міністерство закордонних справ України У Міністерстві закордонних справ вважають, що посол Угорщини перевищує свої повноваження в Україні. У зв'язку з цим заплановано бесіду з угорською стороною.

Посол Угорщини перевищує свої повноваження в Україні і щодо цього заплановано бесіду з угорською стороною. Про це заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль в ефірі 5 каналу в середу, 7 березня.

"У нас заплановано бесіду з угорцями щодо того, що він (посол - ред.) перевищує свої повноваження тут, в Україні", - зазначила вона.

Зеркаль додала, що Україна зайняла незмінну позицію щодо закону про освіту і решти питань.

"Вони загралися в вибори не тільки на нашій території, насправді вони так грають і в Румунії, і в Словаччині. Румуни в ЄС, а ми все-таки залежимо від того, як угорці поведуться в НАТО, і тут є певні особливості. Водночас, я думаю, що ми зайняли досить жорстку позицію, вона у нас незмінна і щодо закону про освіту і з решти питань", - сказала заступник міністра.

Нагадаємо, раніше посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень заявив, що Угорщина буде продовжувати блокувати міжнародні прагнення України доти, доки не будуть внесені зміни в закон про освіту.

В Угорщині вважають, що рішення Конституційного суду України щодо мовного закону Ківалова-Колесніченка свідчить про "брутальну атаку" української влади на право меншин говорити рідною мовою.