Новини України (2017-2018 р.р.)

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Фото: Держприкордонслужба Українських прикордонників не допустили до моряків "Норду" Дипломати не надали прикордонникам доступу до автобусу, скориставшись особливим статусом на території іноземної держави. Прикордонники можуть перевіряти їхні транспортні засоби у виняткових обставинах.  

Представники генконсульства Росії перешкоджали доступу українських прикордонників до членів екіпажу кримського судна Норд під час спроби перетнути кордон. Про це в ефірі Громадського 8 квітня заявив представник Державної прикордонної служби України Олег Слободян.  

"Представники дипкорпусу Росії не надавали прикордонникам доступу до автобусу, де перебували громадяни України. Фактично закрили автобус і не давали можливості навіть поспілкуватися, аргументуючи це своїм дипломатичним статусом і тим, що автомобілі огляду не підлягають", - сказав Слободян.  

За його словами, дипломати і їхні автомобілі користуються особливим статусом на території іноземної держави.  

"Прикордонники можуть перевіряти їх у виняткових обставинах, коли є непідтверджені докази спроби скоєння злочину", - пояснив він.  

Нагадаємо, у ніч на 8 квітня співробітники генконсульства Росії намагалися провести моряків Норду через кордон у Харківській області. Прикордонники повернули їх назад в Україну, оскільки їхні документи не давали дозволу на перетин кордону.  

Напередодні членів екіпажу судна Норд оштрафували за порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.  

Раніше Херсонський міськсуд обрав капітану сейнера Володимиру Горбенку запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на два місяці із правом внесення застави у 35 тисяч гривень.