Новини України (2017-2018 р.р.)

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Фото: U.S. Embassy Kyiv Ukraine/flickr.com Курт Волкер Спецпредставник США з питань України Курт Волкер Спецпредставник Сполучених Штатів Америки з питань України Курт Волкер зазначив, що порушення режиму припинення вогню на Донбасі тривають постійно.

Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер планує в середині травня відвідати Україну. Про це він заявив на прес-брифінгу у Вашингтоні в п'ятницю, 13 квітня, передає Голос Америки.

"Порушення режиму припинення вогню тривають постійно. Щоночі застосовуються ракети, міномети. Час від часу зриваються поставки води, електроенергії, переривається мобільний зв'язок. Нормальна економіка в регіоні повністю порушена. Є надзвичайні екологічні витрати від конфлікту, і вони погіршуються. І в суті на місці нічого не змінюється роками - мінімум 3,5 року", - сказав Волкер. 

Спецпредставник заявив, що ситуація в Україні не є результатом внутрішнього конфлікту в країні, громадянською війною або етнічним конфліктом. 

"Це (ситуація в Україні - ред.) результат того, що Росія вторглася й окупувала територію України. На сході України вони заснували так звані народні республіки – утворення, що не відповідають українській Конституції і які не були створені людьми там", - зазначив він. 

За словами Волкера, РФ повністю контролює військових на неконтрольованих урядом територіях на сході України, а також місцеві політичні утворення.

Нагадаємо, раніше Волкер заявив, що Росія і підконтрольні їй сепаратисти повинні припинити залякувати співробітників місії ОБСЄ на Донбасі.