Новини України (2017-2018 р.р.)

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Фото: facebook.com/LlutsenkoYuri Керівника РІА Новости-Україна затримали за держзраду У Києві співробітники СБУ провели обшуки в редакції інформаційного агентства. Керівник порталу був затриманий, його підозрюють у роботі на Росію.  

Служба безпеки України провела п'ять обшуків в офісах інформаційного агентства РІА Новости-Україна.  

СБУ також затримала керівника порталу Кирила Вишинського. Його підозрюють у підтримці самопроголошених ЛДНР. Справу розслідують за статтею про держзраду.

Обшуки і затримання  

Про те, що в офісі інформаційного агентства РІА Новости-Україна проводиться обшук, СБУ повідомила сама сьогодні вранці. За декілька хвилин до цього стало відомо також про затримання Кирила Вишинського - керівника видання.  

"З 10-ї ранку немає ніякого зв'язку ні з Кирилом Вишинським, ні з іншими представниками агентства. На зв'язку тільки єдиний співробітник, який перебуває у відрядженні в Сочі", - повідомили джерела Коммерсанта в інформаційному агентстві.  

Один з представників керівництва РІА Новости-Україна розповів виданню, що українські спецслужби зацікавилися роботою порталу після того, як на ньому було зроблено декілька репортажів про святкування в Україні 9 Травня.  

Як пише газета з посиланням на близькі до українських силових структур джерела, частина людей виявилася фокусно прямими співробітниками російського інформаційного агентства РІА Новости, які діють не в інтересах України.  

Окрім того, обшуки пройшли й вдома у журналістів. Оглядач РІА Новости Людмила Лисенко розповіла, що співробітники СБУ прийшли в її квартиру в Києві, провели обшук і викликали на допит, але затримувати не стали.  

Держзрада і робота на Росію  

На брифінгу речник СБУ розповіла, що керівник РІА Новости-Україна Кирило Вишинський має подвійне громадянство. Другий паспорт був знайдений під час обшуків.  

"Окрім процесуальних дій буде розглядатися питання про позбавлення його українського громадянства", - заявив заступник глави відомства Віктор Кононенко, зазначивши, що Вишинського краще б судити як громадянина України.  

За словами речника СБУ, співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою Автономної Республіки Крим викрили діяльність мережі медіа-структур, підконтрольних Росії. Відомство вважає, що агентство використовувалося Росією в рамках гібридної інформаційної війни проти України.  

На брифінгу заявили, що Вишинський робив матеріали, які дискредитують ЗСУ, і отримував за це щомісяця 53 тисячі євро з Росії.  

Після повернення з Криму у 2014 році Вишинський за підтримки ще декількох журналістів розгорнув активну діяльність на підтримку ЛДНР, заявили в Службі безпеки.   Вишинський також фігурує в списках українського сайту Миротворець. У 2014 році він був нагороджений російською медаллю ордена "За заслуги перед Вітчизною" з формулюванням: за об'єктивне висвітлення подій у Криму.  

"Встановлено і задокументовано, що навесні 2014 року Вишинський отримав завдання виїхати в АР Крим для проведення підривних інформаційних акцій. Саме він і підконтрольні йому журналісти робили там матеріали, які виправдовували анексію Криму і неузаконене приєднання Криму до РФ. За це був нагороджений державною нагородою РФ закритим указом президента Росії медаллю "За повернення Криму", - заявили в СБУ.   Повідомлено, що близько 20 осіб, які були залучені до журналістської діяльності в РІА Новости-Україна, проходитимуть у розслідуванні свідками. У СБУ зазначили, що вони є українськими громадянами.  

У МВС, у свою чергу, не відкинули, що можуть пройти нові затримання співробітників РІА Новости-Україна.  

Генеральний прокурор України Юрій Луценко написав у Facebook, що дії Вишинського підпадають під ст.111 Кримінального кодекаса України - "Державна зрада". Він також доклав фотографії знайдених у керівника РІА Новости-Україна речей. 

Реакція Москви  

Після обшуків російське посольство відправило в МЗС України ноту протесту з вимогою припинити насильство над представниками ЗМІ. В документі Росія зажадала негайно звільнити Вишинського і покарати винних у його затриманні.  

Спікер Кремля Дмитро Пєсков називав обурливими і кричущими дії силових структур України щодо російських ЗМІ. У Кремлі також рішуче засудили дії СБУ і пообіцяли вжити заходи взаємності, тільки-но отримають більш детальну інформацію.  

На його думку, такі дії суперечать усім нормам і правилам, вони заслуговують на найжорсткіше засудження по лінії міжнародних організацій.  

"Ми будемо з нетерпінням чекати цієї жорсткої і безкомпромісної реакції", - підкреслив прес-секретар президента РФ.  

Голова комітету з міжнародних справ Леонід Слуцький висловив упевненість, що на літній сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ російські делегати виступлять із закликом засудити затримання журналістів РІА Новости-Україна.   Генеральний директор МІА Россия Сегодня Дмитро Кисельов закликав українську владу негайно звільнити Вишинського. Він також пообіцяв звернутися в міжнародні структури.  

У свою чергу головний редактор МІА Россия Сегодня і телеканалу RT Маргарита Симоньян заявила, що дії СБУ - це помста Києва за Кримський міст.   "Увірвалися в наш офіс, співробітники не виходять на зв'язок, сайт не оновлюється, телефони заблоковані", - написала Симоньян у Twitter.  

Вона зазначила, що український ресурс юридично не пов'язаний з ними, проте є інформаційним партнером.