Новини України (2017-2018 р.р.)

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Фото: 112.ua Омелян вважає справу проти нього політичною Міністр пов'язує розслідування проти нього зі справою колишнього депутата Миколи Мартиненка.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян прокоментував оголошення йому підозри в незаконному збагаченні.

"О 08:40 співробітники НАБУ вручили мені підозру про незаконне збагачення 10 років тому: моє користування чи придбання машини для брата і недекларування проживання в будинку протягом двох тижнів 2016 року", - пише міністр у Facebook вранці в четвер, 13 вересня.   Він стверджує, що справу відкрили відразу після його візиту в суд над екс-депутатом Миколою Мартиненком.   За словами міністра, протягом півтора року НАБУ перевіряло його пошту, меседжери, проводило обшуки і опитування знайомих, родичів і друзів.  

"Витрачено купу часу і коштів платників податків з єдиною метою - оголосити підозру першому міністру. Якщо це найбільші злочини, які змогли мені інкримінувати за час моєї роботи міністром, то мені не соромно дивитися в очі ні нашим громадянам, ані іноземним партнерам, ані керівництву країни", - заявив Омелян.  

У той же час він нагадав про те, що в Укрзалізниці щороку безслідно зникає понад 15 млрд грн, а також про протидію, яка чинилася виходу на український ринок Ryanair, підписання контрактів щодо постачання тепловозів GE і проведення конкурсів на днопоглиблення.  

Також міністр має намір дати сьогодні брифінг за цією справою.   Зазначимо, за даними НАБУ, Омелян у період з 01.01.2000 до 26.04.2018 отримав 2,17 млн ​​грн офіційного доходу, тоді як витрати його становили лише в період з 2008 року до 26.04.2015 щонайменше 3,45 грн.  

Окрім того, слідство встановило факти внесення міністром інфраструктури недостовірних відомостей у декларацію. Так, в електронній декларації 2015 року вартість незадекларованих міністром активів, які перебувають у власності чи користуванні, а також витрат становила не менше 3,034 млн грн, у 2016-му - понад 8,024 млн грн.   Розслідування велося з травня 2017 року.