Новини України (2017-2018 р.р.)

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Фото: Reuters Затверджено порядок застосування зброї для ЗСУ в мирний час Уряд затвердив умови застосування зброї українською армією для відсічі агресії.  

Уряд на засіданні в середу, 10 жовтня, затвердив порядок застосування зброї у Збройних силах України для відсічі агресії.   Згідно із законодавством, ЗСУ мають право в мирний час застосовувати і використовувати зброю та бойову техніку для відсічі можливої ​​збройної агресії проти України, для самозахисту і в разі будь-яких дій, які можуть привести до нанесення значних матеріальних збитків об'єктами, які прикриваються ними, за місцем дислокації або в районі виконання завдань.  

Так, згідно з рішенням Кабміну, ЗСУ мають право застосовувати зброю для:   відбиття нападу або попередження загрози нападу на об'єкти, що охороняються; звільнення заручників і/або військовополонених, захоплених військових і/або цивільних об'єктів; знищення зброї, бойової техніки, транспортних або технічних засобів, що знаходяться в користуванні осіб, причетних до збройної агресії; захисту цивільних осіб і/або цивільних об'єктів від нападу; запобігання та/або припинення діяльності, затримання, роззброєння або знешкодження осіб, причетних до збройної агресії; припинення дій осіб, які вчинили або вчиняють правопорушення; припинення дій осіб, які перешкоджають виконанню законних вимог осіб, залучених до здійснення заходів щодо забезпечення нацбезпеки і оборони; припинення дій осіб, які становлять або можуть становити небезпеку особам, залученим у здійснення заходів щодо забезпечення нацбезпеки та оборони. Крім того, наголошується, що військові мають право застосовувати зброю або бойову техніку в інших випадках, визначених наказами командувача об'єднаних сил.  

На сьогоднішньому засіданні Кабмін прийняв рішення виділити на ліквідацію наслідків НП на складах під Ічнею сто мільйонів гривень.  

У ДСНС планують очистити територію арсеналу від вибухонебезпечних предметів до 15 грудня.