Новини України (2017-2018 р.р.)

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

На розмінування Донбасу можуть піти десятиліття, вважають фахівці З початку бойових дій на Донбасі жертвами мін і снарядів стали 1858 осіб, з них 482 загинуло.   Верховна Рада на засіданні у вівторок, 6 листопада, 240 голосами прийняла в першому читанні проект закону про протимінну діяльність.

  У пояснювальній записці наголошується, що через неврегульованість питань протимінної діяльності на законодавчому рівні в Україні здійснюється несистемно розмінування місцевості, переважно, уздовж лінії розмежування та окремих об'єктів у звільнених районах.  

Автори проекту зазначають, що згідно зі статистичними даними Міністерства оборони, з початку бойових дій на Донбасі жертвами мін і снарядів стали 1 858 осіб. Кількість загиблих склало 482 людини, з них 21 дитина.  

Законопроектом визначається перелік об'єктів і суб'єктів протимінної діяльності, порядок їх створення, організаційні та процедурні засади діяльності; вимоги до фахівців у сфері протимінної діяльності та розмінування і їх обов'язки.  

Також пропонується визначити джерела фінансування протимінної діяльності; порядок обліку операторів протимінної діяльності, надання допомоги постраждалим особам (жертвам) від вибухонебезпечних предметів, визначення статусу територій для потреб протимінної діяльності; повноваження інспекції з контролю якості протимінної діяльності та секретаріату Центру протимінних операцій тощо.    

Крім того, проектом передбачається визначити істотні умови договору про закупівлю робіт і (або) послуг у сфері протимінної діяльності та пропонується встановити відповідальність за порушення законодавства у сфері протимінної діяльності як суб'єктів протимінної діяльності, так і фахівців у сфері протимінної діяльності та розмінування.

  Законопроект передбачає створення Центру протимінних операцій, який буде укладати договори з операторами про розмінування звільнених територій. Фінансуватися такі роботи будуть за рахунок держбюджету, а також донорських організацій.

  Як сказано в пояснювальній записці, на сході України необхідно очистити від мін і снарядів близько 7 тисяч квадратних кілометрів. На цій території проживає близько 1,5 мільйонів чоловік. Також необхідно буде очистити 15 тисяч кв км на непідконтрольних територіях.

  Нагадаємо, в кінці липня в підконтрольній сепаратистам Горлівці троє підлітків підірвалися на міні, двоє з них загинули. Ще троє дітей загинули і одна постраждала, підірвавшись на міні під Горлівкою, в кінці вересня.