Новини України (2017-2018 р.р.)

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Фото: Reuters В інциденті 25 листопада були задіяні сили ФСБ, Росморрічфлоту і Південного військового округу Міноборони Росії підтвердило використання військових під час захоплення українських кораблів у районі Керченської протоки.  

Для затримання українських кораблів у районі Керченської протоки залучали російських військових. Про це в п'ятницю, 30 листопада, повідомив начальник Національного центру управління обороною РФ Михайло Мізинцев, повідомляє Інтерфакс.     "Завдяки ефективній взаємодії прикордонної служби ФСБ Росії, Росморрічфлоту і сил Південного військового округу 25 листопада припинені провокаційні дії кораблів ВМС України, що незаконно вторглися в територіальне море РФ. Порушники затримані", - заявив Мізинцев.

  Видання нагадує, що в день інциденту 25 листопада джерело в Криму повідомляло, що у зв'язку зі спробою трьох українських кораблів пройти Керченську протоку на патрулювання району направлено кілька російських бойових літаків.  

Крім того, раніше повідомлялося, що в інциденті брали участь вертольоти ВС РФ Ка-52.  

Раніше СБУ оприлюднила радіоперехоплення розмов російських льотчиків під час збройної атаки на українські кораблі.  

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі ФСБ РФ обстріляли і захопили три судна ВМС ЗСУ у складі двох малих броньованих артилерійських катерів Бердянськ та Нікополь і рейдового буксира Яни Капу, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в Чорному морі в порт Маріуполь в Азовському морі.   Затримані українські кораблі були доставлені до Керчі. Всього команди затриманих українських кораблів налічують 24 моряки, серед яких шість осіб отримали поранення. Усі вони заарештовані і перевезені в Москву.  

Росія називає дії України в районі Керченської протоки "провокаційними". МЗС РФ вручив ноту протесту тимчасовому повіреному у справах України.