Новини України (2020 р.)

"Ми тепер обговорюємо тут у Вашингтоні те, як забезпечити, щоб цей проект насправді помер", - заявив голова правління НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв, виступаючи на конференції організованій дослідницьким центром Atlantic Council у Вашингтоні.

"Це ще не кінець, - наголосив Коболєв, коментуючи зупинку побудови газпромівського проекту "Північинй потік 2" після оголошення американських санкцій. - Росіяни намагатимуться створити власну технічну спроможність для завершення трубопроводу".  

Все ж Коболєв скептично поставився до здатності росіян побудувати ефективний сучасний корабель і навів приклав сумнозвісного російського авіаносця "Адмірал Кузнєцов", перехід якого в 2016 році широко висвітлювався на російському ТБ, однак російський авіаносець задимівся, і проблеми з його діяльністю стали очевидними.

Виступаючи на конференції Коболєв високо оцінив позицію США стосовно газотранзитного проекту.

"Раніше прихильники проекту створювали міф про те, що його неможливо зупинити. Тепер доведено, що вони брехали", - заявив він.

Серед інших пріоритетів України, в яких підтримка США є важливою, Коболєв зазначив реформу корпоративного управління "Нафтогазу" та інших державних підприємств а також підвищення енергоефективності.

Після нової реформи в сфері газопостачання населенню, уряд не втручатиметься до цих процесів, а без урядових субсидій саме збільшення енергоефективності стане важливим важелем у забезпеченні газопостачання за доступною ціною, наголосив очільник "Нафтогазу".