Новини України (2020 р.)

Хоча минуло менше року від початку роботи українського уряду на чолі з прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком, Верховна Рада, за рекомендацією президента Володимира Зеленського, вже відправила прем'єра у відставку, що автоматично тягне за собою відставку уряду.

Те, що спонукало до змін в українському уряді, активно коментують західні ЗМІ та аналітики. Уряд платить за зменшення рейтингу Зеленського, зауважують деякі ЗМІ.

"Однозначно невідомо, що спонукало до відставки Гончарука", - йдеться в матеріалі Time.

В статті, однак вказується на те, що зміни в уряді відбуваються на тлі значного падіння рейтингів Зеленського.

Ситуація розвивалась не за планом ... економічний розвиток сповільнився, мільярди міжнародної допомоги затримались, а слабка діяльність уряду знижувала власні рейтинги Зеленського зі статті Bloomberg  

"Популярність Зеленського під ударом, але заплатить за це прем'єр-міністр", - йдеться у статті Bloomberg щодо перестановок в українському уряді.

Автори зауважують – зміна в політиці відбулась менше ніж через рік після того, як він висунув уряд, що складався з "нових облич".

Однак ситуація розвивалась "не за планом", йдеться в статті, "економічний розвиток сповільнився, мільярди міжнародної допомоги затримались, а слабка діяльність уряду знижувала власні рейтинги Зеленського".  

В статті також нагадали і про складнощі на зовнішньополітичному фронті, зокрема "хрещення вогнем", для Зеленського, коли його розмова з президентом США опинилась у центрі розгляду імпічменту американського президента. Зеленський хоче замінити Гончарука, бо "розчарований швидкістю реформ..." за статті FT  

Вибір на посаду прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, якого вважають близьким до Ріната Ахметова, може допомогти Зеленському покращити висвітлення у пресі, зауважують інші.

Телевізійні канали, якими володіє Ахметов, цими тижнями почали позитивно повідомляти про діяльність президента, відзначає The Financial Times у відповідному матеріалі.

Зеленський хоче замінити Гончарука, бо він "розчарований теперішньою швидкістю реформ, але зміни відбуваються у непрості часи для країни", - наголошує видання.

"Зеленський – людина справи…  він хоче результатів" – цитує FT особу наближену до президента.

Працюючи в Івано-Франківській області, Денис Шмигаль був "одним із найбільш сприятливих для бізнесу", наводить видання слова президента Американсько-української торгової палати Енді Гундера.

Все ж, на думку, Гундера, час для зміни уряду є одним з найгірших, через спалах коронавірусу, погіршення ситуації для українських товарів на світових ринках, відсутності програми з МВФ, а також необхідності проводити значні виплати за облігаціями, а також неспокій серед власників облігацій.

На те, що Зеленському може бути необхідна підтримка Ахметова, натякає британський економіст Тімоті Еш.

Аналітик нагадав про минулу роботу кандидата на посаду прем'єр-міністра України Шмигаля в компанії Ріната Ахметова ДТЕК.

"Гадаєте минуле Шмигаля в ДТЕК свідчить, що була угода з Ахметовим, щоб купити підтримку в Раді, бо "Слуга народу" розпадається?" – задає питання аналітик у Twitter.  

Він також високо відгукується про роботу Маркарової на посаді міністра фінансів і наголошує на ризиках, які може становити її відхід  посади для ситуації на фінансових ринках.

У своїй статті для Kyiv Post Еш говорить – іноземці, які інвестували 5 мільярдів доларів в українські облігації можуть тепер турбуватись через заміну міністра фінансів з Оксани Маркарової на Ігоря Уманського.

"Якщо власники облігацій підуть на вихід, ситуація швидко стане потворною, бо інвестори намагатимуться пройти через невелике віконце", що може створити тиск на курс гривні.  

А от заступниця директора з Центру Євразії Американського аналітичного центру Atlantic Council Мелінда Герінг вважає, що Зеленський міг звільнити "чесного, але недосвідченого" Гончарука, бо той розлютив Коломойського, звільнивши осіб лояльних до нього з державної енергетичної компанії, а також тим, що перешкоджав олігархові повернути банк.

Вона в своєму дописі розглядає дві версії причин зміни уряду: Вікно можливостей для проведення Зеленським реформ зачиняється і могло бути фантазією з самого початку.

Аналіткиня не радить відкидати таку версію. Зеленський хоче отримати підтримку всіх олігархів для протистояння Ігорю Коломойському, якого вважають його покровителем.

На думку Герінг, така ситуація не вельми ймовірна.