Новини України (2020 р.)

Парламент призначив новим прем’єр-міністром України міністра розвитку громад Дениса Шмигаля.

Перед цим Верховна Рада відправила у відставку Олексія Гончарука, що також автоматично означає відставку всього уряду.

Рішення про призначення Шмигаля прем’єром підтримав 291 народний депутат. “Європейська солідарність”, “Голос”, “Батьківщина” та “Опозиційна платформа - За життя” не дали жодного голосу.

З трибуни Денис Шмигаль пообіцяв незабаром презентувати нову програму діяльності Кабміну і зосередитись на економічних реформах.

Він уточнив, що продовжить виконувати завдання, що стояли перед урядом Гончарука, але які «не довели до кінця».

Крім цього, депутати проголосували за призначення нових міністрів. Віцепрем'єр-міністр з питань євроінтеграції - Вадим Пристайко, колшній голова МЗС.

Міністерство закордонних прав - Дмитро Кулеба, колишній віце-прем'єр з питань євроінтеграції.

Міноборони - Андрій Таран, колишній представник України в Тристоронній контактній групі в Мінську.

Міністерство фінансів - Ігор Уманський.

Він уже був головою Мінфіну в уряді Тимошенко. Міністерство охорони здоров'я - Ілля Ємець, який раніше був міністром охорони здоров'я в уряді Януковича (втім під люстрацію не підпадає).

Міністерство соцполітики - Марина Лазебна, яка очолювала Держсоцслужбу за прем'єрства Гройсмана.

Міністерство молоді і спорту - президент Федерації фехтування України Вадим Гутцайт. Міністерство у справах ветеранів - військовий Сергій Бессараб.

Міністерство з питань реінтеграції окупованих територій - представник України в тристоронній контактній групі в Мінську Олексій Резніков.

Міністерство розвитку громад та територій - Олексій Чернишов, голова Київської ОДА. Міністр Кабміну - Олег Немчінов, держсекретар Міністерства молоді та спорту.

Водночас деякі старі міністри залишились на своїх посадах.

Це Арсен Аваков (міністр внутрішніх справ), Михайло Федоров (міністр цифрової трансформації), Владислав Криклій (міністр інфраструктури), та Денис Малюська (міністр юстиції)

На посаду очільників міністерств культури, освіти, енергетики та агропромислового комплексу поки що не призначили нікого.

Щодо нового прем'єра Дениса Шмигаля - йому 44 роки, він народився і навчався у Львові.

Після приходу до влади Зеленського він став головою Облдержадміністрації Івано-Франківська, а на початку лютого замінив Альону Бабак на посаді міністра розвитку громад і територій.

До перемоги Зеленського на виборах Шмигаль очолював Бурштинську ТЕС, яка входить в холдинг Ріната Ахметова ДТЕК.

Втім сам Шмигаль заперечує свої зв’язки з олігархом і стверджує, що вони з ним не знайомі особисто і ніколи не бачились.