Новини України (2020 р.)

"Це стане одним з основних питань під час виборчої кампанії", – заявив президент США Дональд Трамп про питання дій колишнього віце-президента США Джо Байдена в Україні, зокрема у той час, коли син Байдена Гантер обіймав високу посаду в компанії "Буризма".

Президент США назвав діяльність родини Байденів в Україні "чистою корупцією". "Я весь час про це казатиму, бо я не бачу для них виходу, я не бачу, як вони можуть відповісти на ці питання ... Це було чистою корупцією", - додав Трамп під час інтерв'ю FoxNews у середу.

Раніше республіканці пов'язували зусилля Байдена з усунення українського генпрокурора Віктора Шокіна з посади з просуванням інтересів української енергетичної компанії "Буризма" де син Байдена обіймав високу посаду.

Байден відкидає ці звинувачення. Демократи вказують, що відставку Шокіна, який мав репутацію корупціонера, підтримували США та міжнародна спільнота. 

В інтерв'ю FoxNews Трамп висловив жаль, що під час дебатів серед кандидатів Демократичної партії, це питання майже не підіймалось, до звинувачень у буцімто корупційних діях Байдена в Україні, демократи ставились як до "спростованої теорії".

"Це питання не фігурує в кампанії Демократів. Вони не хочуть його піднімати …  

Такого не трапиться з республіканцями, я вас запевняю", - додав американський президент.

Цього тижня представники Республіканської партії в Сенаті США також виступили із заявами про важливість розслідування ролі, яку син Джо Байдена Гантер відігравав на високій посаді в "Буризмі".

Сенатор-республіканець Рон Джонсон, який очолює комітет Сенату з питань внутрішньої безпеки, заявив, що подасть на голосування пропозицію викликати українського свідка Андрія Теліженка для дачі свідчень з цього питання.

Джонсон хоче отримати відповідь на питання про причини відставки Шокіна.

"Я не можу отримати це від американського уряду, - заявив Джонсон у коментарі FoxNews у середу. - Я знаю є пояснення, що всі хотіли його відставки, але існує документ, який ми маємо перевірити, але він, за повідомленнями, є документом того часу і там йдеться, що компанія Blue Star зверталась до Генпрокуратури з вибаченнями щодо кампанії з дезінформації, що велась проти Шокіна".

Теліженко раніше працював в компанії з урядових відносин Blue Star. Він також був співробітником посольства України у США.

Теліженко раніше заявляв, що українське посольство намагалось втрутитись в американські вибори.

Посол України у США Валерій Чалий називав подібні заяви неправдою.  

Співголова Комітету від Демократичної партії Гері Пітерс виступив проти такого розслідування, заявивши журналістам у середу, що таке розслідування не є тим, чим має займатись Комітет з питань внутрішньої безпеки.

"Ми йдемо цим шляхом, - заявив Джонсон у середу. – Якщо є порушення, американці мають про це знати.

Якщо порушень немає, американці також мають це зрозуміти".  

Джо Байден наразі має найбільші шанси стати кандидатом від Демократичної партії США на президентських виборах 2020.  

У виборчому штабі Байдена розкритикували ініціативу Джонсона. "Сенатор Джонсон випадково зробив нам послугу, явно визнавши, що він зловживає конгресовими повноваженнями", - заявив речник виборчого штабу Байдена Ендрю Бейтс, пише The Hill.

Він назвав дії Джонсона ознакою того, що "Дональда Трампа жахає перспектива змагатись із Джо Байденом".