Новини України (2020 р.)

Навіть якщо Україна подолає економічну кризу, яка постала перед нею через вплив світової пандемії коронавірусу та внутрішні політичні виклики, але на шляху втратить досягнення у сфері побудови правового суспільства, це буде не вельми сприятливий розвиток подій.

Про це застеріг Пітер Вагнер, керівник групи підтримки України в Європейській Комісії, виступаючи на онлайн конференції проведеній американським дослідницьким центром «Атлантична Рада» у середу.

«Це не буде нікому цікаво, якщо Україна вийде з кризи подолаючи складний шлях, але весь прогрес досягнутий з часів Революції Гідності буде втрачено і потрібно буде починати знову дуже  болючі і складні реформи», - наголосив Вагнер. «Тому важливо приділяти увагу економіці, верховенству права і середовищу для бізнесу», - додав він, відзначивши, що ЄС дивиться на більш широку картину в Україні.

«Вражаючою» назвав Вагнер зокрема реформу Генпрокуратури Україні за керівництва Руслана Рябошапки: «За ті декілька місяців, які пан Рябошапка був на посаді, Генеральна прокуратура пройшла зміни, яких ми раніше не бачили» Вагнер наголосив - ЄС готовий швидко надати Україні допомогу.

«Наш наступний транш макрофінансової допомоги у 500 мільйонв Євро готовий до виплати. Умови для цього виконано за виключенням загальної умови - наявності програми МВФ».   

ЄС готовий виділити наступний транш макрофінансової допомоги щойно буде поновлено програму з МВФ.  Говорить Питер Вагнер Поновлення програми з МВФ залежить від голосування у суботу за закон, що не дозволяє повернення націоналізованих банків, зауважив під час дискусії експерт «Атлантичної Ради» Андрес Аслунд.

Він пов‘язав перенесення голосування за закон з четверга на суботу з впливом депутатів, які хочуть зруйнувати співпрацю з МВФ.

«Депутати, яких пов‘язують з Коломойським, змогли перенести це голосування на суботу, сподіваючись, що вони можуть заблокувати угоду з МВФ для України», - говорить дослідник.

Він відзначає - програма МВФ важлива для стабілізації ситуації в країні особливо тепер, коли МВФ готовий збільшити пакет допомоги - з 5,5 мільярда доларів, про які йшлося в грудні, до 9,5 мільярда доларів.

3 мільярди з цієї суми може бути виділено негайно після схвалення програми, говорить дослідник. Аслунд відзначив, що такий пакет допомоги дозволить стабілізувати курс гривні на тлі достатніх валютних резервів, які має Україна.