Новини України (2020 р.)

На виборах у США цього року вперше можна буде проголосувати українською мовою.

Таку можливість отримали виборці в окрузі Кук в штаті Іллінойс, куди входить місто Чикаго та його передмістя.

Рішення ухвалили в адміністрації округу. 

Українська мова буде доступна протягом усіх етапів, на виборах усіх рівнів: як президентських, так і місцевих та до Конгресу.   

“Українська мова буде в бюлетенях, на електронних табло на станціях голосування. Більше того, буде також можливість прослухати аудіо для людей, які не зможуть прочитати”, - розповіла Голосу Америки захисниця української мови в окрузі Кук Міла Лугова.

“Також будуть таблички з вказівними знаками на виборчих дільницях - вхід, вихід, куди йти. Тобто весь процес виборів буде перекладено на українську мову.

І це насправді історичне рішення і велике досягнення для всієї української громади”.  Окрім української, виборчий процес також зроблять доступним 12 різними мовами, серед них польською та російською.

За словами Міли Лугової, американські політики зацікавлені у такому розширенні також, адже це дає їм доступ до тих людей, які не володіють вільно англійською, і не розбираються у виборчому процесі.  

“Якщо абсолютно весь процес перекласти на українську - скажімо, програми кандидатів, якщо пояснити, хто обирається, які функції буде ця людина виконувати, які функції передбачає ця посада, то люди будуть обирати більш вдумливо і свідомо.

А відтак будуть більше зацікавлені у виборах - адже коли ти розумієш, що для тебе зробили крок назустріч і перейшли на твою рідну мову, це викликає і подяку, й інтерес до цього процесу”, - розповіла Міла Лугова. Перекладом будуть займатись сертифіковані фірми, після чого українські активісти його ще раз перевірять на відповідність. 

“Кожне слово дуже важливе, і деякі слова мають подвійні значення.

І якщо людина, яка проголосувала потім звернеться і скаже, що вона це слово неправильно зрозуміла, відповідно бюлетень і голос цієї людини може бути визнаний недійсним”, - каже Міла Лугова.

Округ Кук в штаті Іллінойс - перший у США, який додав українську мову до виборчого процесу.

В Чикаго проживає понад 46 тисяч українців.