Новини України (2020 р.)

В українському культурному осередку Лос-Анджелеса звучить молитва. Сюди прийшли американці українського походження, які хочуть нагадати світу слово “Голодомор”.

Серед них багато тих, чиї батьки ще пам'ятають жахи 1932-33 років.

“Це я ніколи не забуду, бо відколи була маленька слухала як мої батьки говорили про це, вони не ховали ніяких деталей”, – розповіла Юлія Майклс, співорганізаторка заходу.

“Я часто маму питала: “Mамо, чому ти мені не говорила по це?”.

Вона каже, що боялась. Бабуся варила затірку, якщо хто знає, в киплячу воду кидали траву, потім муку розводили водою, цівками кидали в казанок, на цьому вони й вижили”, – згадує Люда Вусик, співорганізаторка заходу Люда і Юлія з 1986 року є співорганізаторами дня пам'яті у Лос-Анджелесі.

Та цього року, 87 річниця вперше пройшла онлайн.

На сцені виступає лише невелика кількість людей.

А зал незвично пустий.

Ведучі зачитують прізвища померлих українських іммігрантів.

“Ми тримаємо списки, щоб не забули про тих людей, вони є дуже важливі, вони жили на тім світі, вони з нами спілкувались вони з нами були.

Це люди, що пережили Голодомор, пережили війну і переїхали до південної Каліфорнії”, – розповіла співорганізаторка заходу, Люба Кеске.

Пластуни виносять прапори, свічка горить біля буханця хліба. Режисером-постановником дня пам’яті, є Юрій Вигінний. Він народився в родині українських іммігрантів в Чикаго.

Хлопець давно працює у лос-анджелеській індустрії кіно, та тему Голодомору вважає не достатньо розкритою у світі “Думаю що цілий світ має знати про наших предків.

Це теми, які з багатьох країн більшість людей не знають такі табу теми, або просто не знають культуру, чи мову. На руці у мене тату написане, розкажіть історію.

Щоб люди могли говорити про їхню особисту історію і, щоб ми разом спілкувались”, – каже Юрій. День пам'яті 87 річниці завдяки онлайн-формату могли подивитись не лише діаспоряни південної Каліфорнії, а й українці усього світу.