Новини Законодавства України

Пошук по новинах

30 грудня Президент підписав Закони: про внесення змін до Податкового кодексу щодо покращення інвестиційного клімату в Україні, про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році, і щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері госдіяльності.

Зранку під час зустрічі із Головою Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Ніною Южаніною та Міністром фінансів Олександром Данилюком було підписно Закон від 21.12.2016 р. № 1797 Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні (законопроект №5368). Законом внесено комплексні зміни до розділів ПКУ, які стосуються адміністрування податків та зборів, податку на прибуток, ПДФО, ПДВ, акцизного податку, рентної плати та податку на майно, спеціальних податкових режимів; ліквідацію податкової міліції тощо.

Новину про це читайте тут, текст Закону можна завантажити звідси.

Потім Порошенко підписав Закон №1728 Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності. Ним встановлюється до 31 грудня 2017 року мораторій на проведення органами державного контролю планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Ми птсали про це ось тут, сам Закон - ось він.

Підписано і оприлюднено Закон від 20.12.2016 р. №1791 Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році (законопроект №5132). Ним змінюється податкове навантаження "єдинників", скасовується роздрібний акциз з пального і алкогольно-тютюнова звітність для роздрібних торгівців, переглянуто деякі положення, в яких міститься прив’язка до розміру мінімальної заробітної плати і скасовано 2% пенсійного збору з обміну валюти.

І, нарешті, був підписаний ще один Закон з пакету "державного нагляду": від 03.11.2016 р. №1726 Про внесення змін до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо лібералізації системи державного нагляду" (раніше - законопроект №2418а). Ним було передбачено зменшення кількості контролюючих органів, "звуження" їх повноважень і обмеження втручання в господарську діяльність, скорочення строків проведення перевірок до 10 робочих днів (а щодо суб’єктів мікро-, малого підприємництва – 5-ти робочих днів), звільнення посадових осіб юрособи від відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо діяльності суб’єкта господарювання тощо.