Новини Законодавства України

Пошук по новинах

Згідно з постановою від 28.12.2016 р. № 1029 Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2017 році розмір такої допомоги становитиме:

  • для осіб, віднесених до категорії 1 (постраждалі, які мають інвалідність, що пов'язана з наслідками аварії на ЧАЕС), - 5 250 гривень;
  • для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), - 17 390 гривень;
  • для дітей, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, - 10 840 гривень.

Громадяни матимуть змогу самі вибирати санітарно-курортний заклад, якому і здійснюватиметься безготівкове перерахування щорічної грошової допомоги. При цьому, якщо цієї суми недостатньо для компенсації вартості путівки, постраждалі можуть доплатити за рахунок власних коштів.

Як зазначають у Кабміні, реалізація постанови не потребуватиме виділення додаткових коштів із державного бюджету, адже необхідна сума коштів (а саме 123,4 млн грн) передбачена в межах бюджетної програми "Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". 

Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2017 року.