Новини Законодавства (2019 р.)
За підсумками звітування з ЄСВ за 2018 рік фізособи-загальники мають провести остаточний розрахунок з ЄСВ з урахуванням вже сплачених сум протягом року

Головне управління ДФС у м. Києві нагадує, що 11 лютого 2019 року останній день сплати єдиного внеску, донарахованого за попередній календарний рік фізичними особами – підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування.

Від редакції: Київські податківці грунтувалися на змісті листа ДФС від 24.01.2019 р. №2265/7/99-99-13-02-01-1. Про нього ми писали тут.

Нагадуємо! У цьому листі податківці вказували, що фізособи-«загальники» за підсумками звітування з ЄСВ за 2018 рік мають провести остаточний розрахунок з ЄСВ з урахуванням вже сплачених сум протягом року.

Тобто, виходить, що жодних штрафів не буде, якщо сплатити різницю між авансовими платежами та сумою ЄСВ, визначеною у Звіті до 11 лютого. Хоча норми про такий остаточний розрахунок у Законі про ЄСВ вже немає. Таким чином, податківці у своєму листі, як й Київські податківці, висновок зробили без посилання на нормативну базу. 

А от що буде за несвоєчасну сплату донарахованого ЄСВ – питання відкрите. Адже граничних строків для його сплати не встановлено.

***

Читайте також: З'яилися приклади заповнення звіту з ЄСВ для ФОП: свіжий лист ДФСУ