Новини Законодавства (2019 р.)
Податківці роз'яснили, що підприємець-«єдинник» може використовувати готівкову виручку на власні потреби, але лише за умови виконання певних вимог. Яких – дізнаємося далі

Податківці в ІПК від 15.02.2019 р. №563/ІПК/26-15-13-06-12 зазначили, що фізособа - підприємець - платник єдиного податку ІІ групи (проте це роз’яснення буде актуально для підприємців платників ЄП будь-якої групи) має право вільно користуватися власними готівковими коштами, що отримані від здійснення підприємницької діяльності. Проте лише за умови дотримання:

  • вимог Порядку №547, за якими внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватись через РРО з використанням операцій "службове внесення" та "службова видача", якщо такі внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій. Податківці нагадали, що операція "службове внесення" використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту;

  • вимог Порядку №579 щодо відображення за підсумками робочого дня всієї виручки (доходу) у Книзі обліку доходів.

Отже, якщо ви підприємець–«єдинник» і застосовуєте РРО (нагадаємо, що випадки, коли такий підприємець може не застосовувати РРО, наведені у п. 286.10 ПКУ), то перш ніж забирати зі скриньки готівку на власні потреби, слід зробити через РРО операцію зі службової видачі. Звісно, що усі отримані кошти (навіть ті, що були протягом дня витрачені на власні потреби), повинні бути проведені через РРО і відображені в КОРО. А також в Книзі обліку доходів. 

Якщо ви не застосовуєте РРО, то все простіше. Для вас залишається лише вимога оприбуткувати в Книзі обліку доходів усю отриману виручку (включаючи ті суми готівки, які потім були витрачені на власні потреби).