ДПСУ оприлюднила проект нового Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків

28 грудня 2019 року ДПСУ оприлюднила проект наказу Мінфіну (завантажити), яким пропонується викласти у новій редакції  Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків.

Проект нового Порядку дивіться тут>>

Як пояснюють податківці, внесення змін до Наказу № 524:

 • вдосконалить підхід до процесу відбору платників податків для включення до плану-графіка проведення документальних планових перевірок та на виконання заходів щодо реалізації концептуальних напрямів реформування системи органів, що реалізують державну податкову політику, затверджених розпорядженням КМУ № 542-р,
 • оновить критерії ризиковості від провадження господарської діяльності платників податків з урахуванням галузевої специфіки, регіональної специфіки, результатів попередніх аудитів, судової практики та даних, які можуть бути отримані від державних органів (“відкритих джерел”);
 • сприятиме правильності застосування чинного законодавства щодо формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків.

Згідно з проектом нового Порядку, план-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюватиметься на офіційному вебсайті ДПСУ до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки (тобто як і тепер). Оновлення річного плану-графіка здійснюватиметься у разі його коригування.

Проекти річних планів-графіків мають складатися територіальними органами ДПС не пізніше 1 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки. А проекти коригування планів-графіків будуть формуватися територіальними органами ДПС не пізніше 3 числа кожного місяця поточного року, починаючи з другого місяця поточного року.

При відборі платника податків до плану-графіка відповідно до вимог ст. 77 ПКУ будуть враховуватися також вимоги:

 • п. 102.1 ПКУ в частині граничних термінів проведення перевірки та визначення податкового зобов’язання платника податків,
 • п. 77.3 ПКУ в частині заборони проведення документальної планової перевірки за окремими видами зобов’язань перед бюджетами, крім правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податків, зборів та єдиного внеску при виплаті (нарахуванні) доходів фізичним особам, ПДФО та зобов’язань за бюджетними позиками і кредитами, що гарантовані бюджетними коштами.

Документальною перевіркою в частині правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати ЄСВ охоплюватиметься період з 1 січня 2011 року або період, що настає за періодом, який перевірено попередньою перевіркою із зазначеного питання.

Сам план-графік, як і раніше, складатиметься з чотирьох розділів:

 • розділ І. Документальні планові перевірки платників податків – юридичних осіб;
 • розділ ІІ. Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів;
 • розділ ІІІ. Документальні планові перевірки платників податків – фізичних осіб;
 • розділ ІV. Документальні планові перевірки платників податків – юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 

Очікується, що цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування. А поки що зауваження та пропозиції до проекту можна надсилати на адресу розробника (ДПСУ): поштову – 04655, м. Київ, Львівська площа, 8, та електронну – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

***

Дивіться також:

 • План-графік перевірок ДПСУ на 2020 рік>>>
 • Хто перевірятиме бізнес у 2020 році? Усі плани перевірок – в одному довіднику
Использованы материалы интернет ресурса «Дебет-Кредит»