Новини Законодавства (2020 р.)
Зміни щодо РРО набирають чинності вже 1 серпня. А бізнес-спільнота досі не отримала відповідей на низку проблемних питань щодо запровадження ПРРО

Спілка Українських підприємців нагадує, що у вересні 2019 Парламент ухвалив Закон №128-ІХ, що передбачає можливість застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) і створення безкоштовного фіскального застосунку для цього. 

Попри те, що зміни вступають у силу вже 1 серпня, бізнес-спільнота досі не отримала відповідей на низку проблемних питань.

До цього часу Мінфін та ДПС пообіцяли створити безкоштовний фіскальний застосунок.

А обов’язковим використання програмного РРО для окремих видів діяльності ІІ-IV груп ФОП, стане з 1 січня 2021 року.

 

Що ж бізнес отримав станом на сьогодні, тобто за два дні від початку впровадження ПРРО?

Необхідні підзаконні акти, якими регулюються застосування ПРРО були прийняті лише тиждень тому,  22 липня.  Мінфін вніс зміни у власні нормативно-правові акти у червні (ознайомитися можна тут).

Спілка завчасно звернулась до Мінфіну та ДПС і озвучила проблемні питання щодо тестування та експлуатації програмних РРО, відсутності нормативного забезпечення процесів, зокрема:

 • створення повнофункціонального АРІ (фіскального серверу контролюючого органу) для програмних РРО, без якого виконати вимоги Закону неможливо;
 • надання детального опису  функціоналу АРІ для розробників програмного забезпечення;
 • створення умов для тестування власних програмних РРО розробниками ПЗ;
 • вирішення питання електронної комерції, яке полягає в тому, що на момент отримання продавцем оплати за товар та момент передачі товару покупцю не збігаються в часі, а, способи оплати придбаного через Інтернет товару зазвичай відрізняються від способів оплати товарів, придбаних через роздрібну мережу.
 • створення в структурі ДПС окремої служби підтримки програмних РРО для бізнесу на безоплатній основі.
 • можливість швидкого отримання електронних печаток та КЕП (кваліфікований електронний підпис) для бізнесу, який планує використовувати значну кількість програмних РРО.
 • Спілка закликає Міністерство фінансів України та Державну податкову службу України вирішити проблемні питання до 1 серпня, аби бізнес дійсно отримав зручний і безоплатний сервіс від держави. Це дозволить зменшити витрати бізнесу на експлуатацію класичних касових апаратів та отримати додаткові сервіси щодо звітності й аналізу продажів.

   

  Від редакції: 1 серпня завершується тестовий період та розпочинається перший етап змін з метою детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг. Фіскальний додаток для програмного РРО можна буде завантажити безкоштовно. Тож бізнес за власним бажанням зможе встановити його на смартфон, комп’ютер і використовувати як касовий апарат. Як зареєструвати/перереєструвати ПРРО в ДПС? В яких випадках податківці можуть відмовити в реєстрації? Як працювати з ПРРО в офлайн-режимі? Читайте у наших статтях тут і тут. 

  ***

  УВАГА!
  Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!