Новини Законодавства (2020 р.)
13 жовтня на позачерговому засіданні Уряду було схвалене рішення про призначення Владислави Магалецької на посаду Голови Держпродспоживслужби

13 жовтня на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів України було ухвалене рішення про призначення Владислави Магалецької на посаду Голови Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів. Повідомляє EBA.

Асоціація вітає призначення нового керівництва Держпродспоживслужби та сподівається на продовження ефективної взаємодії з відомством та впровадження структурних змін у системі продовольчої та непродовольчої безпеки, захисту прав та інтересів споживачів. Створення Держпродспоживслужби у 2014 році стало важливою подією, яка була схвально сприйнята бізнесом. Водночас протягом останнього року служба працювала без керівника, тому накопичилася ціла низка питань, що потребують особливої уваги з боку нового Голови відомства.

Анна Дерев’янко, виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації, зазначає, що для бізнесу надзвичайно важливо, щоб Держпродспоживслужба працювала ефективно та забезпечувала своєчасну видачу всіх сертифікатів і документів дозвільного характеру для безперебійної роботи компаній, тим паче в такий непростий період пандемії. Ми сподіваємося, що пані Магалецькій вдасться швидко та якісно налагодити роботу відомства, аби не гальмувати експортно-імпортні операції та торгівлю на внутрішньому ринку через затримки у оформленні документації, а натомість сприяти пожвавленню бізнес-активності для відновлення економічного росту.

Отже, бізнес-спільнота визначила ТОП-8 головних завдань для нового очільника Держпродспоживслужби:

1) Формування професійної команди Держпродспоживслужби.

2) Підтримка українських експортерів на міжнародних ринках.

Протягом останніх років спостерігається тенденція до збільшення продажів сільськогосподарських культур на ринок Китаю та азійських держав. Враховуючи перспективність цього напряму, зернова спільнота вважає за потрібне й надалі розвивати співробітництво з КНР щодо постачання зернових культур, зокрема у напрямку розширення переліку сільгосппродукції продукції, що експортується з України до КНР, та спрощення процедури експорту ячменю.

3) Діджиталізація інформації та державних послуг, зокрема в зерновій галузі.

Йдеться про приєднання до системи електронного обігу фітосанітарних сертифікатів та запровадження електронних сервісів подачі документів.

4) Дотримання термінів видачі висновків санітарно-епідеміологічної експертизи.

5) Розробка методологічних рекомендацій щодо трактування правильності маркування нехарчових продуктів.

Так, часом неможливість виробників нанести маркування безпосередньо на побутову техніку трактується як порушення вимог законодавства, навіть в разі наявності вичерпної інформації на упаковці та супровідній документації.

6) Запобігання фальсифікації молочної продукції.

7) Подача заявки на членство в міжнародній організації PIC/S.

Комітет виробників ветеринарних препаратів багато років порушує питання про вступу до організації PIC/S (Системи співробітництва фармацевтичних інспекцій), оскільки це означатиме визнання українських правил виробництва ветеринарних препаратів іншими країнами і дозволить покращити контроль за якістю препаратів всередині країни.

8) Оновлення інструкцій лікування та профілактики хвороб тварин згідно з європейськими процедурами.

Існує необхідність оновлення українських інструкцій у відповідності з протоколами ЄС щодо лікування та профілактики інфекційних хвороб тварин, а також системи моніторингу здоров’я тварин з боку державних органів.

Ми щиро бажаємо пані Магалецькій успіхів на новій посаді та усіляко готові підтримувати корисні зміни та реформи, а також співпрацювати для вирішення проблемних для бізнесу питань. 

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!