БУДЬ ЛАСКА ЗАЧЕКАЙТЕ, ЙДЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ ДОКУМЕНТА ...
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
УКРАЇНИ
ЛИСТ
18.04.2012 № 1/9-294
Міністерству освіти і науки, молоді 
та спорту Автономної Республіки Крим, 
управлінням освіти і науки обласних, 
Київської та Севастопольської міських 
державних адміністрацій

Щодо утримання учнів (вихованців) з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в інтернатних закладах

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України надає роз'яснення щодо утримання учнів (вихованців) з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в інтернатних закладах.
Відповідно до діючого законодавства утримання за рахунок держави і повне державне утримання є державними видами утримання вихованців навчальних закладів. Норми матеріального та фінансового забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також вихованців шкіл-інтернатів затверджені наказом Міністерства освіти і науки від 17.11.2003 р. № 763 (z0027-04) . Норми матеріального забезпечення предметами гардероба та текстильної білизни для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що перебувають (навчаються) у навчальних закладах усіх типів і знаходяться на повному державному утриманні, затверджені додатком 1 цього наказу.
Додатком 2 (z0027-04) цього наказу затверджені норми для вихованців дитячих будинків і шкіл-інтернатів, які потребують соціальної підтримки, тобто утримуються за рахунок держави.
Отже, норми утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що перебувають на повному державному утриманні в усіх типах інтернатних навчальних закладів та утримання усіх інших вихованців інтернатних навчальних закладів державної та комунальної власності, які здійснюються за рахунок держави, є різними.
Відповідно до п. 4.6 Положення про спеціальну загальноосвітню школу (школу-інтернат) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку (z1219-08) , затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 15.09.2008 № 852 (далі - Положення № 852), утримання учнів (вихованців), які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, у спеціальних школах (школах-інтернатах) державної та комунальної власності здійснюється за рахунок держави.
Відповідно до п. 4.10 Положення № 852 (z1219-08) учні (вихованці) спеціальних шкіл (шкіл-інтернатів) з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, перебувають на повному державному утриманні та користуються пільгами, установленими законодавством для цієї категорії дітей.
Учні (вихованці) спеціальних шкіл (шкіл-інтернатів) забезпечуються предметами гардеробу, текстильної білизни та предметами першої потреби відповідно до норм матеріального та нормативів фінансового забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також вихованців шкіл-інтернатів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 17.11.2003 № 763 (z0027-04) .
За заявою батьків або осіб, які їх замінюють, вихованці спеціальних шкіл-інтернатів на період канікул, у вихідні та святкові дні, а з поважних причин і в інші дні, можуть виїжджати додому в супроводі дорослих (п. 4.3 Положення № 852 (z1219-08) ).
На клопотання батьків або осіб, які їх замінюють, вихованці, які перебувають на утриманні в спеціальній школі-інтернаті, можуть проживати у своїх сім'ях, якщо це не шкодитиме фізичному та психічному здоров'ю дітей і батьки дитини не позбавлені батьківських прав (п. 4.4 Положення № 852 (z1219-08) ). Надання такої можливості на період від одного місяця до повного строку навчання в спеціальній школі-інтернаті оформляється наказом директора. При цьому у разі якщо особи, які замінюють батьків, не отримують допомогу у органах соціального захисту, вихованці з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, можуть перебувати на повному державному утриманні.
Харчування учнів (вихованців) у спеціальній школі (школі-інтернаті) здійснюється відповідно до норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 (1591-2004-п) (додаток № 4). Відповідно до примітки 4 додатка № 4 витрати на харчування збільшуються на 10 відсотків у літній оздоровчий період (90 днів), неділю, святкові і канікулярні дні у загальноосвітніх школах-інтернатах.
Постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.94 р. № 226 "Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" (226-94-п) визначено, що обласні, міські державні адміністрації у разі необхідності можуть збільшувати грошові й натуральні норми витрат на утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Заступник Міністра
Б.М. Жебровський