БУДЬ ЛАСКА ЗАЧЕКАЙТЕ, ЙДЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ ДОКУМЕНТА ...
УХВАЛА
ВЕЛИКОЇ ПАЛАТИ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

Про закриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 5 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік"

м. Київ
11 квітня 2019 року
№ 2-уп/2019
Справа № 1-167/2018(896/18)
Велика палата Конституційного Суду України у складі суддів:
Шевчука Станіслава Володимировича - головуючого,
Головатого Сергія Петровича,
Городовенка Віктора Валентиновича,
Гультая Михайла Мирославовича,
Завгородньої Ірини Миколаївни,
Запорожця Михайла Петровича,
Касмініна Олександра Володимировича,
Колісника Віктора Павловича,
Лемака Василя Васильовича,
Литвинова Олександра Миколайовича,
Мельника Миколи Івановича,
Мойсика Володимира Романовича - доповідача,
Первомайського Олега Олексійовича,
Саса Сергія Володимировича,
Сліденка Ігоря Дмитровича,
Тупицького Олександра Миколайовича,
розглянула на пленарному засіданні питання про закриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (254к/96-ВР) (конституційності) пункту 5 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" (2246-19) від 7 грудня 2017 року № 2246-VIII (Відомості Верховної Ради України, 2018 р., № 3-4, ст. 26).
Заслухавши суддю-доповідача Мойсика В.Р. та дослідивши матеріали справи, Велика палата Конституційного Суду України
установила:
1. До Конституційного Суду України звернулися 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (254к/96-ВР) (конституційності) частини другої статті 4, статей 16, 17, 22, 23, пункту 5 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" (2246-19) від 7 грудня 2017 року № 2246-VIII (далі - Закон).
Ухвалою від 26 червня 2018 року № 41-у/2018 Велика палата Конституційного Суду України відкрила конституційне провадження у справі за конституційним поданням 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (254к/96-ВР) (конституційності) пункту 5 Прикінцевих положень Закону (2246-19) .
Пунктом 5 Прикінцевих положень Закону (2246-19) зупинено на 2018 рік дію: абзацу другого частини першої статті 24-1 і та пункту 7 частини першої статті 90 (в частині видатків на співфінансування (50 відсотків) проектів ліквідації підприємств вугільної і торфодобувної промисловості та витрат на утримання водовідливних комплексів у безпечному режимі) Бюджетного кодексу України (2456-17) ; частини другої статті 18 Закону України "Про судову експертизу" (4038-12) щодо розміру посадових окладів судових експертів; статті 1 Закону України "Про встановлення додаткових гарантій щодо захисту прав громадян, які проживають на територіях проведення антитерористичної операції, та обмеження відповідальності підприємств - виконавців/виробників житлово-комунальних послуг у разі несвоєчасного здійснення платежів за спожиті енергетичні ресурси" (85-19) до завершення антитерористичної операції; абзацу п'ятого частини шостої статті 31 Закону України "Про державну службу" (889-19) ; абзацу першого частини другої статті 19 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" (3166-17) у частині обмеження кількості заступників керівника центрального органу виконавчої влади.
2. Велика палата Конституційного Суду України вважає, що конституційне провадження у справі підлягає закриттю з огляду на таке.
Відповідно до частини першої статті 96 Конституції України (254к/96-ВР) Державний бюджет України затверджується щорічно Верховною Радою України на період з 1 січня по 31 грудня, а за особливих обставин - на інший період. Згідно із юридичною позицією Конституційного Суду України положення закону про Державний бюджет України на певний період, які передбачають бюджетні призначення, втрачають чинність після закінчення бюджетного періоду, крім випадків, визначених Бюджетним кодексом України (2456-17) (Ухвала від 10 березня 2017 року № 3-уп/2017 (va03u710-17) ).
Згідно з положеннями Закону України "Про Конституційний Суд України" (2136-19) Велика палата Конституційного Суду України закриває конституційне провадження у справі, якщо під час пленарного засідання будуть виявлені підстави для відмови у відкритті конституційного провадження, передбачені статтею 62 цього закону (частина четверта статті 63); однією з підстав для відмови у відкритті конституційного провадження у справі, зокрема, є втрата чинності актом (його окремими положеннями), щодо якого порушено питання відповідності Конституції України (254к/96-ВР) (пункт 5 статті 62).
Враховуючи викладене та керуючись статтями 147, 150, 153 Конституції України (254к/96-ВР) , на підставі статей 32, 35, 62, 63, 65, 66, 86 Закону України "Про Конституційний Суд України" (2136-19) , відповідно до § 48 (v0001710-18) , § 53 (v0001710-18) Регламенту Конституційного Суду України Велика палата Конституційного Суду України
ухвалила:
1. Закрити конституційне провадження у справі за конституційним поданням 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (254к/96-ВР) (конституційності) пункту 5 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" (2246-19) від 7 грудня 2017 року № 2246-VIII на підставі пункту 5 статті 62 Закону України "Про Конституційний Суд України" (2136-19) - втрата чинності актом (його окремими положеннями), щодо якого порушено питання відповідності Конституції України.
2. Ухвала Великої палати Конституційного Суду України є остаточною.
ВЕЛИКА ПАЛАТА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
( Текст взято з сайту Конституційного Суду України )
( Окрема думка судді Завгородньої І.М. стосовно Ухвали (na02d710-19) )