БУДЬ ЛАСКА ЗАЧЕКАЙТЕ, ЙДЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ ДОКУМЕНТА ...
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
18.04.2019 N 1681/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо включення до бази оподаткування податком на додану вартість вартості зворотної тари та, керуючись статтею 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - ПКУ (2755-17) ), повідомляє.
Відповідно до пункту 189.2 статті 189 ПКУ вартість тари, що згідно з умовами договору (контракту) визначена як зворотна (заставна), до бази оподаткування не включається. У разі якщо у строк більше ніж 12 календарних місяців з моменту надходження зворотної тари вона не повертається відправнику, вартість такої тари включається до бази оподаткування отримувача.
Таким чином, тара, яка не повернута більше ніж 12 календарних місяців, визнається товаром, операція з постачання якого відбулась з першого дня, наступного за спливом вказаного терміну. Виходячи з вартості такої тари визначаються податкові зобов'язання з ПДВ за ставкою 20 відсотків, складається податкова накладна, яка підлягає обов'язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлені терміни.
Водночас слід зауважити, що кожний конкретний випадок виникнення податкових відносин слід розглядати з урахуванням документів і матеріалів, що стосуються окремої справи.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.