БУДЬ ЛАСКА ЗАЧЕКАЙТЕ, ЙДЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ ДОКУМЕНТА ...
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
24.04.2019 N 1786/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Щодо рентної плати за спеціальне використання води

Державна фіскальна служба України на звернення Підприємства щодо рентної плати за спеціальне використання води (далі - Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс), повідомляє.
Підприємство поінформувало, що використовує в господарській діяльності обсяги води, постаченої за договором про централізоване водопостачання, та запитує про виникнення у нього податкових зобов'язань з Рентної плати та його приналежність до вторинних водокористувачів.
Платниками Рентної плати визначено первинних водокористувачів (п. 255.1 ст. 255 Кодексу (2755-17) ).
Визначення та ознаки первинних та вторинних водокористувачів визначені ст. 42 Водного кодексу України. Зокрема, первинними вважаються водокористувачі, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води (частина друга ст. 42 Водного кодексу України), а до вторинних належать водокористувачі, що не мають власних водозабірних споруд і отримують воду з водозабірних споруд первинних водокористувачів та скидають стічні води в їхні системи на підставі договору про водопостачання (поставку води) та/або про водовідведення без отримання дозволу на спеціальне водокористування (частина третя ст. 42 Водного кодексу України).
Таким чином, у разі відсутності у Підприємства власних водозабірних споруд та/або відповідного обладнання для забору води з водних об'єктів, у нього не виникають податкові зобов'язання з Рентної плати.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу (2755-17) ).