БУДЬ ЛАСКА ЗАЧЕКАЙТЕ, ЙДЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ ДОКУМЕНТА ...
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
04.03.2019 № 86
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 березня 2019 р.
за № 312/33283

Питання вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України та під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки

Відповідно до Статуту гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України (550-14) , затвердженого Законом України від 24 березня 1999 року № 550-XIV, Стройового статуту Збройних Сил України (549-14) , затвердженого Законом України від 24 березня 1999 року № 549-XIV, та з метою організації проведення заходів із вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України та під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок щоденного проведення заходів щодо вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України та під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки;
Положення про Книгу пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України та під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки (z0313-19) ;
Порядок інформаційного супроводження щоденного проведення заходів щодо вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України та під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки (z0314-19) ;
Розподіл представництва керівництва Міністерства оборони України у щоденних заходах щодо вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України та під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки (z0314-19) .
2. Начальнику Генерального штабу - Головнокомандувачу Збройних Сил України:
забезпечити участь одного із заступників начальника Генерального штабу Збройних Сил України у щоденних заходах щодо вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України та під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки;
надати можливість організованої участі особового складу Генерального штабу Збройних Сил України та підпорядкованих органів військового управління у щоденних заходах щодо вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України та під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки;
організувати оповіщення родин загиблих військовослужбовців Збройних Сил України про щоденні заходи щодо вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України та під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки, супровід у разі їх прибуття для участі у таких заходах та вирішення проблемних питань соціального характеру, що виникли у сім’ях загиблих військовослужбовців Збройних Сил України.
3. Директору Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України забезпечити щоденне чергування з 08:30 до 18:00 у Залі пам’яті працівників Національного військово-історичного музею України.
4. Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України у встановленому порядку.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр оборони України
С. Полторак
ПОГОДЖЕНО:
Міністр культури України
Міністр соціальної політики України
Є. Нищук
А. Рева
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
04 березня 2019 року № 86
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 березня 2019 р.
за № 312/33283

ПОРЯДОК

щоденного проведення заходів щодо вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України та під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки

I. Загальні положення

1. Заходи щодо вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України та під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки (далі - Заходи) проводяться щодня в ранковий час о 08:55 у Меморіальному комплексі, розташованому на території військового містечка № 64, (м. Київ, просп. Повітрофлотський, 6).
До складу Меморіального комплексу входять:
мала архітектурна форма "Експозиція книги пам’яті загиблим військовослужбовцям Збройних Сил України під час проведення антитерористичної операції" (далі - Зала пам’яті);
мала архітектурна форма "Пам’ятний знак загиблим воїнам Збройних Сил України" (далі - Пам’ятний знак);
плац для проведення урочистих церемоніальних заходів.
У Залі пам’яті зберігається виставлена для експонування Книга пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України та під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки (далі - Книга пам’яті).
На Пам’ятному знакові встановлено дзвін пам’яті.
2. До проведення Заходів залучаються:
керівництво Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України;
особовий склад Роти Почесної варти Міністерства оборони України (далі - Почесна варта);
черговий сигналіст та барабанщик від оркестру Почесної варти;
особовий склад структурних підрозділів Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, підпорядкованих їм органів військового управління, а також вищих військових навчальних закладів, навчальних підрозділів закладів вищої освіти, Київського військового ліцею імені Івана Богуна (далі - військові навчальні заклади) та військових частин гарнізону міста Київ;
представники військових засобів масової інформації;
члени сімей загиблих військовослужбовців та відвідувачі.
До проведення Заходів у святкові дні, під час відзначення державних свят та урочистих подій може залучатися хор Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України для виконання "Молитви за Україну" (Духовного Гімну України) та священнослужителі (військові капелани) для проведення молитовного заходу.
3. Щодня, за 30 хвилин до початку Заходів до Меморіального комплексу прибувають:
підрозділ Почесної варти;
2 розвідних та 4 чатових від Почесної варти;
черговий сигналіст та барабанщик від оркестру Почесної варти;
черговий Зали пам’яті від Національного військово-історичного музею України;
представник Комендатури Міністерства оборони України;
особовий склад структурних підрозділів Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, підпорядкованих їм органів військового управління, а також військових навчальних закладів та військових частин гарнізону міста Київ відповідно до затверджених в установленому порядку календарних розподілів участі (планів-графіків участі);
керівництво Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України відповідно до затвердженого в установленому порядку розподілу представництва (z0314-19) .
4. За 5 хвилин до початку Заходів усі посадові особи, які беруть у них участь, займають визначені місця згідно зі Схемою щоденного проведення заходів щодо вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України та під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки (додаток).
5. На двох флагштоках біля Зали пам’яті підняті Державний Прапор України та Прапор Збройних Сил України.
Почесна варта у парадній формі одягу та зі штатною зброєю шикується у вихідному положенні під лівою аркою будівлі Міністерства оборони України.

II. Порядок проведення Заходів та дії посадових осіб

1. У визначений час черговий сигналіст виконує сигнал "Увага".
Підрозділ Почесної варти розпочинає рух.
2. Військовослужбовці Почесної варти займають визначені місця біля Пам’ятного знака, проходів (вхідних дверей) Зали пам’яті, а також утворюють оточення навколо території Меморіального комплексу.
3. Окремо три військовослужбовці (розвідний з двома чатовими) заходять до Зали пам’яті та стають біля Книги пам’яті.
4. Книгу пам’яті розгорнуто на сторінці, яка відповідає попередній даті проведення заходу.
5. Відповідальна особа (представник Національного військово-історичного музею) інформує членів сімей загиблих військовослужбовців та всіх присутніх на Заходах про Меморіальний комплекс та його призначення.
6. У визначений час черговий сигналіст і барабанщик виконують сигнал "Шана".
7. Відповідальна особа (диктор) зачитує текст про загиблого (загиблих) військовослужбовців.
Одночасно розвідний Почесної варти, який знаходиться біля Книги пам’яті, перегортає її на сторінку, яка відповідає даті проведення заходу, а присутній на Заходах член сім’ї загиблого військовослужбовця (розвідний Почесної варти, який знаходиться біля Пам’ятного знака) здійснює поминальний удар у пам’ятний дзвін.
Після цього запрошені гості та учасники Заходів кладуть квіти до Пам’ятного знака.
8. Під час проведення урочистих заходів в дні відзначення державних свят у Залі пам’яті може бути проведений молитовний захід.
9. Після завершення Заходів учасники спілкуються з гостями та запрошеними.

III. Організація відвідування Меморіального комплексу

1. Вхід відвідувачів до Зали пам’яті дозволено щодня з боку просп. Повітрофлотський з 08:40 до 18:00.
2. Допуск відвідувачів до Пам’ятного знака здійснюється щодня з 08:40 до 09:30 для участі у Заходах.
3. Організація контролю допуску відвідувачів до Пам’ятного знака покладається на коменданта Комендатури Міністерства оборони України.
4. Форма одягу для військовослужбовців, які беруть участь у Заходах, - відповідно до визначеної в гарнізоні міста Київ.
Директор Департаменту
військової освіти, науки,
соціальної та гуманітарної
політики
Міністерства оборони України
генерал-майор
М. Садовський
Додаток
до Порядку щоденного проведення заходів
щодо вшанування пам’яті
військовослужбовців
Збройних Сил України, які загинули
за свободу, незалежність
і територіальну цілісність України
та під час проведення
міжнародних операцій
з підтримання миру та безпеки
(пункт 4 розділу I)

СХЕМА

щоденного проведення заходів щодо вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України та під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки

( Див. текст (z0312-19F73) )