БУДЬ ЛАСКА ЗАЧЕКАЙТЕ, ЙДЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ ДОКУМЕНТА ...
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
05.10.2020 N 4122/ІПК/99-00-07-05-01-06
Державна податкова служба України розглянула запит ТОВ щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО), і в порядку ст. 52 Податкового кодексу України повідомляє.
Згідно із запитом товариство планує надавати послуги, пов'язані з оформленням та продажем електронних квитків на заходи через веб-сайт в мережі Інтернет.
1., 2. Чи можливо надавати послуги, пов'язані з продажем електронних квитків на заходи через веб-сайт в мережі Інтернет без застосування РРО або програмного РРО виключно в безготівковій формі оплати через електронну платіжну систему LIQPAY та передачі електронного квитка на електронну адресу покупця?
Чи можливо надавати послуги, пов'язані з продажем електронних квитків на заходи через веб-сайт в мережі Інтернет без застосування РРО або програмного РРО виключно в безготівковій формі оплати через електронну платіжну систему LIQPAY та передачі паперового квитка покупцю?
Законом України від 06 липня 1995 N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (265/95-ВР) (далі - Закон N 265) визначено правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Відповідно до статті 2 Закону N 265 розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо (стаття 2 Закону N 265).
Згідно з пунктом 2 статті 3 Закону N 265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі, зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Разом з тим пунктом 12 статті 9 Закону N 265 визначено, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).
Відповідно до абзацу другого пункту 1 статті 13 Закону України від 03 вересня 2015 N 675-VIII "Про електронну комерцію" (далі - Закон N 675) розрахунки у сфері електронної комерції можуть здійснюватися, зокрема шляхом переказу коштів або оплати готівкою з дотриманням вимог законодавства щодо оформлення готівкових та безготівкових розрахунків, а також в інший спосіб, передбачений законодавством України.
Згідно з роз'ясненням Національного банку України (лист від 28.11.2019 р. N 57-0007/62082) квитанція, отримана при здійсненні розрахунку за допомогою електронних платіжних засобів (далі - ЕПЗ), не є розрахунковим документом у розумінні Закону N 265 (265/95-ВР) та не підтверджує факт продажу товару (отримання послуг), а лише підтверджує ініціювання переказу коштів з рахунку держателя ЕПЗ.
При здійсненні виключно безготівкової форми оплати (шляхом переказу коштів замовниками із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку або шляхом внесення коштів через касу банку) РРО не застосовується.
У разі продажу квитків на заходи через веб-сайт в мережі Інтернет з оплатою їх через електронну платіжну систему LIQPAY суб'єкт господарювання незалежно від форми квитка (електронного чи в паперовому вигляді) зобов'язаний застосовувати РРО та надати фіскальний касовий чек покупцю на електронну адресу покупця та/або передати покупцю разом з квитком в паперовому форматі.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу (2755-17) податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.