БУДЬ ЛАСКА ЗАЧЕКАЙТЕ, ЙДЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ ДОКУМЕНТА ...
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
21.01.2010 N 1/9-21
Керівникам вищих
начальних закладів

Про переведення на вакантні місця державного замовлення

Останнім часом до Міністерства надходять численні звернення вищих навчальних закладів, студентів та їх батьків з питань переведення студентів, які навчаються за кошти фізичних або юридичних осіб на навчання за кошти державного бюджету.
У зв'язку з цим, Міністерство роз'яснює, що порядок такого переведення визначається Положенням про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих навчальних закладів освіти, яке затверджено наказом Міністерства освіти України від 15.07.96 року N 245 (z0427-96) , зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 7 серпня 1996 р. за N 427/1452, а прийняття рішення про переведення студентів належить до компетенції керівника вищого навчального закладу.
Заповнення вакантних місць державного замовлення, у разі їх виникнення, є обов'язковим.
При цьому переведення студентів на навчання на вакантні місця державного замовлення повинно здійснюватися гласно, виключно на конкурсній основі, за рейтингом успішності студентів з урахуванням їх соціального статусу і обов'язковій участі органів студентського самоврядування у прийнятті рішення щодо переведення.
Звертаємо вашу увагу та те, що правом першочергового переведення на навчання за кошти державного бюджету користуються студенти, право яких на безоплатне навчання визначено відповідними законами України, Указами Президента України та Урядовими рішеннями.
Водночас, право брати участь у конкурсі на зарахування на вакантні місця державного замовлення мають і студенти, які вступили до інших вищих навчальних закладів, навчались за рахунок коштів державного бюджету і отримали згоду керівників вищих навчальних закладів на переведення до даного вищого навчального закладу.
За відсутності вакантних місць державного замовлення на даному напрямі (спеціальності), використання вакантних місць з інших напрямів (спеціальностей) для переведення на безоплатне навчання студентів, які під час навчання отримали таке право, здійснюється лише з дозволу органу виконавчої влади, якому підпорядкований вищий навчальний заклад, і у межах державного замовлення відповідного року.
Переведення студентів, які навчаються за кошти фізичних або юридичних осіб, на навчання за кошти державного бюджету у приватних вищих навчальних закладах не здійснюється, оскільки державне замовлення у таких вищих навчальних закладах не передбачено.
Т.в.о. Міністра
О.П.Гребельник