БУДЬ ЛАСКА ЗАЧЕКАЙТЕ, ЙДЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ ДОКУМЕНТА ...

Економічне насильство

Економічне насильство

- форма домашнього насильства, що включає умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру.
ЗАКОН УКРАЇНИ Про запобігання та протидію домашньому насильству (ст.1) м. Київ, 7 грудня 2017 року № 2229-VIII (2229-19)

Економічне насильство

- умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру.
Прояви економічного насильства:
позбавлення матеріальних ресурсів для належного фізичного та психологічного добробуту;
повна звітність за витрачені гроші ("все до копійки"), відбирання всіх зароблених грошей;
заборона працювати члену сім'ї всупереч його бажанню та працездатності;
примушування члена сім'ї виконувати тяжку, непосильну роботу;
пошкодження, псування особистого майна;
примушування до жебрацтва, тощо.
Одним із найбільш поширених проявів економічного насильства в Україні є вигнання з дому (квартири), що в переважній більшості випадків застосовується до жінок та дітей.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ЛИСТ Методичні рекомендації щодо запобігання та протидії насильству (п.1.2) 18.05.2018 № 1/11-5480 (v5480729-18)