БУДЬ ЛАСКА ЗАЧЕКАЙТЕ, ЙДЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ ДОКУМЕНТА ...

Туберкульоз

 
 
Туберкульоз - соціально небезпечна інфекційна хвороба, що викликається мікобактеріями туберкульозу.
ЗАКОН УКРАЇНИ Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз (ст.1) м.Київ, 5 липня 2001 року N 2586-ІІІ (2586-14)
 
 
Туберкульоз (ТБ) - це інфекційне захворювання, викликане у більшості випадків мікобактеріями туберкульозу (Mycobacterіum tuberculosіs). Інфікування найчастіше відбувається при вдиханні мікобактерії, що знаходиться у зовнішньому середовищі, і потрапляють туди від хворого на легеневий або ларінгеальний ТБ. Мікобактерія розмножується у легенях і поширюється на інші органи через систему кровообігу, лімфатичну систему, або безпосередньо через дихальні шляхи. У більшості людей (понад 90%) інфікування мікобактеріями туберкульозу не викликає захворювання на ТБ. Менш ніж 10% інфікованих протягом життя захворіють на ТБ, більшість з них у перші кілька років після інфікування. Первинне інфікування ТБ призводить до розвтитку часткового імунітету до повторного інфікування (близько 80% захисту). Пацієнти з імунодефіцитом мають вищий ризик захворіти на ТБ. Найбільш важливою причиною імунодефіциту є ВІЛ-інфекція. Ризик розвитку ТБ у ко-інфікованих (ТБ та ВІЛ) становить 5-10% на рік, у той час, коли у хворих, інфікованих тільки ТБ, такий ризик становить 5-10% протягом життя.
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ Н А К А З Про затвердження Посібника з питань боротьби з туберкульозом на основі міжнародних стандартів з контролю за туберкульозом (Посібник, преамбула) 27.06.2006 N 422/40 (v0422282-06)
 
Туберкульоз - інфекційне хронічне захворювання тварин, птахів і людини, яке характеризується утворенням у різних органах типових безсудинних вузликів (туберкул) з наявністю сирнистого розпаду.
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ Н А К А З Про затвердження Інструкції з профілактики та боротьби з туберкульозом тварин (Інструкція, розд.1) 03.09.2009 N 316 (z0883-09)