БУДЬ ЛАСКА ЗАЧЕКАЙТЕ, ЙДЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ ДОКУМЕНТА ...
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 квітня 2013 року м. Київ
Колегія суддів судової палати у цивільних справах
Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ в складі:
Червинської М.Є., Закропивного О.В., Хопти С.Ф.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні справу за позовом Бучанської міської ради Київської області до ОСОБА_4 про стягнення суми за касаційною скаргою ОСОБА_4 на рішення апеляційного суду Київської області від 30 січня 2013 року,
в с т а н о в и л а:
У липні 2012 року Бучанська міська рада звернулась до суду з указаним позовом, посилаючись на те, що рішенням Бучанської міської ради від 28 травня 2009 року на підставі заяви ОСОБА_4 було затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,1 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд по АДРЕСА_1. Пунктом 4 вказаного рішення було визначено сплатити відновну вартість зелених насаджень у сумі 51 978 грн 04 коп. відповідно до розрахунку. Оскільки відповідач вказану суму не сплатив, позивач просив стягнути з нього відновну вартість зелених насаджень у сумі 51 978 грн 04 коп.
Рішенням Ірпінського міського суду Полтавської області від 6 грудня 2012 року у задоволенні позову Бучанської міської ради відмовлено.
Рішенням апеляційного суду Київської області від 30 січня 2013 року рішення суду першої інстанції скасовано та ухвалено нове рішення, яким стягнуто з ОСОБА_4 відновну вартість зелених насаджень у сумі 51 978 грн. 04 коп.
У касаційній скарзі ОСОБА_4, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просить скасувати зазначене судове рішення та залишити в силі рішення суду першої інстанції.
Вивчивши матеріали справи, перевіривши доводи касаційної скарги, законність судового рішення в межах касаційного оскарження, колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно з ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального чи порушення норм процесуального права.
Відповідно до вимог ст. 335 ЦПК України під час розгляду справи в касаційному порядку суд перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.
Відповідно до ст. 28 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" охороні та відновленню підлягають всі зелені насадження в межах населених пунктів під час проведення будь-якої діяльності на рахунок коштів власників або користувачів, яким передані земельні ділянки, згідно з нормативами, затвердженими у встановленому порядку.
Згідно з п. 11 Порядку видалення дерев, кущів, газонів, квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2006 року № 1045 (1045-2006-п) , згідно з яким відновна вартість зелених насаджень має бути сплачена власником земельної ділянки до місцевого бюджету під час отримання Державного акту на земельну ділянку.
Отримавши державний акт на земельну ділянку, відповідач відновну вартість зелених насаджень до місцевого бюджету не сплатив. Установивши такі обставини, перевіривши правильність визначення відновної вартості зелених насаджень, які знаходяться на земельній ділянці ОСОБА_4, апеляційний суд дійшов правильного висновку про задоволення позову.
Доводи касаційної скарги та зміст оскаржуваних судових рішень, не дають підстав для висновку, що судами при розгляді справи були допущені порушення норм матеріального та процесуального права, тому колегія суддів вважає за необхідне касаційні скарги відхилити.
Керуючись ст. ст. 332, 336, 337 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ,
у х в а л и л а:
Касаційну скаргу ОСОБА_4 відхилити.
Рішення апеляційного суду Київської області від 30 січня 2013 року залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Колегія суддів: М.Є. Червинська О.В. Закропивний С.Ф. Хопта