Новини України
Новини України
Росія оголосила дефолт України

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Мінфін РФ оголосив дефолт України за боргами Київ не виплатив борг і купон за ним, Мінфін РФ оголосив про дефолт України.

Україна не здійснила платіж щодо боргу на три мільярди доларів і не виплатила купон на 75 мільйонів доларів і знаходиться в стані дефолту, заявляє Мінфін Росії.

Мінфін РФ зазначає, що Україна не зробила якої-небудь пропозиції, що випливає зі статусу викуплених Росією облігацій на 3 мільярди доларів як офіційного кредиту. Замість цього за власною ініціативою України включила до умови випуску нових облігацій, переданих приватним кредиторам в ході реструктуризації, положення про "режим найбільшого сприяння".

Як зазначив російський Мінфін, це положення фактично забороняє Україні здійснити погашення облігацій, що належать Росії, або запропонувати належні умови реструктуризації.

Відомство ініціювало процедури для початку судового розгляду з Україною через несплату боргу. Позов буде поданий в англійський суд.

При цьому, як наголошується, ініціювання судового розгляду щодо несплати не відкидає конструктивного діалогу щодо врегулювання боргу. Росія "має намір уважно вивчити будь-яку суттєву пропозицію" від Києва.

На думку Мінфіну, рада директорів МВФ не може не поставити питання про продовження допомоги, якщо Київ не розпочне сумлінно вести переговори щодо боргу Росією.

"За даних обставин очевидне занепокоєння викликає той суперечливий сигнал, який може бути посланий всім офіційним кредиторам у разі отримання Україною нового фінансування за наявності у неї простроченої заборгованості перед Росією", - наголосило російське відомство.

Нагадаємо, 18 грудня уряд прийняв рішення про введення мораторію на виплату Росії боргу в $3 млрд, термін погашення якого наступає 20 грудня. Кабмін схвалив мораторій на російські борги.

Росія має намір почати судовий процес з боргом України після закінчення 10 днів після настання терміну платежу (термін погашення боргу - 20 листопад 2015 року).

Росія остаточно втратить важіль впливу на Україну у 2016-му - експерти про «торговельну війну»

Торговельна війна між Україною та Росією призведе до зміни балансу сил у середовищі українських олігархів, підштовхне Україну до адаптації до європейських ринків, а також потягне за собою зубожіння одних регіонів держави та посилення інших. Це, коментуючи запровадження обопільних торговельних ембарго на ряд товарів з боку Києва та Москви, відзначили кілька провідних західних експертів.

«Росія цілковито вб'є свій торговельний важіль впливу на Україну, а остання вимушена буде адаптуватись до нових ринків, що не так вже і погано», - відзначив у Twitter Станіслав Секрієру з дослідницького центру Pism (Варшава).

При цьому дослідник зауважив, що найбільшої шкоди Україні завдають не зміни у режимі торгівлі з країною-сусідом, а «25 років недалекоглядності та політики короткотермінових розрахунків керівництва, яка поширювалась і на питання торгівлі».

«При цьому ці короткотермінові розрахунки базувались на кримінальних "поняттях"», - зауважив Секрієру.

«Це (розмови про адаптацію України - прим. ГА) звучать добре у теорії, але не практиці втрати для України будуть величезними, лише погляньте на дані 2012-2015-го років щодо обсягів торгівлі між країнами. Для того, щоб витримати конкуренцію в ЄС, Україні необхідні значні інвестиції», - відповів Балаш Ярабік, експерт аналітичного центру Carnegie Endowment for International Peace.

Цей експерт також відзначає, що «торгівля з Росією для України віддзеркалює не недалекоглядність керівництва, а реальну географічну потребу».

Натомість Олександр Кларксон, викладач Королівського коледжу (Лондон), звернув увагу на те, що торговельна війна з Росією «матиме значні наслідки для балансу сил між українськими олігархами».

«Деяким секторам вигідна торгівля з Росією, натомість інші вбачають у ній конкурента... Зміниться також і регіональна динаміка в Україні. Деякі регіони занепадуть, натомість інші - виграють від переорієнтації на Європу», - відзначив у серії твітів Кларксон.

При цьому усі зазначені експерти погодились, що на Україну чекає важкий 2016-й рік, хоча розійшлись у причинах цього.

«Україна залишиться бідною, бо Захід не хоче, або не може компенсувати втрати від припинення торгівлі з Росією», - пише Балаш Ярабік.

Натомість Станіслав Секрієру вважає, що «навіть, якщо Захід спрямує до України більше ресурсів у 2016-му, країна все одно буде бідною та не реалізує свій потенціал».

Загалом Секрієру, Ярабік та Кларксон висловили думку, що ескалація у відносинах між Росією та Україною продовжуватиметься, а отже припинення торговельної війни у 2016-му очікувати не варто .

На відміну від названих вище коментаторів, відомий експерт з українського питання Леонід Бершидський пише на сторінках впливового видання Bloomberg, що торговельна війна між Росією та Україною завершиться знищенням останніх залишків взаємозалежності між країнами, а українці мають більше підстав для оптимізму з приводу 2016-го року, ніж росіяни.

На думку експерта, торговельна війна між країнами це радше фінальний акорд протистояння, яке по суті вже завершилося виходом України зі сфери впливу Росії.

«Наступного року, останні залишки взаємозалежності між Україною та Росією, напевне, буде знищено внаслідок рішення Москви зупинити режим вільної торгівлі у відповідь на скасування торговельних бар'єрів між Україною та ЄС. Дві країни і надалі будуть боротись за анексовану Росією територію, статус підконтрольних сепаратистам регіонів та 3-мільярдний борг України перед Росією, але ці суперечки по суті не більше ніж нудні наслідки процесу, який був куди більш драматичним, ніж будь-яке розлучення», - пише Бершидський.

На Україну чекає відносне піднесення навіть, якщо вона не зуміє подолати ані корупцію, ані некомпетентне керівництво

При цьому експерт не вважає, що торговельна війна між країнами стане визначальним фактором для економіки України у 2016-му році. Так само, на його думку, Росії найбільшої шкоди завдають не санкції з боку Заходу запроваджені у відповідь на агресію проти України, а падіння цін на нафту та запроваджені Росією обмеження на імпорт західних товарів.

Бершидський переконаний: у той час, як вже можна говорити про те, що все найгірше з Украною вже сталося (за оцінкою експерта, Україна зараз найбідніша у Європі - прим. ГА), для Росії майбутнє виглядає похмуріше.

«Хоча у 2016-му Росія і надалі лишатиметься багатшою та сильнішою країною ніж Україна, на останню чекає відносне піднесення навіть, якщо вона не зуміє подолати ані корупцію, ані некомпетентне керівництво. Вона все одно збереже підтримку з боку МВФ, попри останні суперечки з приводу бюджету на 2016-й рік та податкового законодавства. Окрім того, Україна вже домовилась про зменшення боргу та відстрочки з більшістю кредиторів. А скасування віз з ЄС покращить настрій українців», - пише Бершидський.

Использованы материалы интернет ресурса "Голос Америки"
Порошенко схвалив держбюджет-2016

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Фото: Reuters

Порошенко підписав закон про бюджет на наступний рік Президент також підписав закон про держслужбу.

Президент Петро Порошенко підписав закон про державний бюджет на 2016 рік, повідомляє прес-служба глави держави.

"Президент України підписав закон "Про державний бюджет України на 2016 рік", - йдеться в повідомленні.

Крім того, Порошенко підписав закон "Про державну службу", які дає старт реформі системи державного управління.

Як повідомлялося, Рада прийняла закон про держбюджет на 2016 рік в ніч на 25 грудня, а зміни до Податкового кодексу днем раніше.

Доходи цього держбюджету перевищують доходи держбюджету-2015 на 15,1%, або 88,1 млрд грн і складають 595,1 млрд грн, а видатки та надання кредитів - на 14,5%, або 86,7 млрд грн, досягаючи 684, 5 млрд грн.

29 грудня голова Верховної Ради Володимир Гройсман підписав закон про держбюджет і направив на підпис президенту.

Путін запропонував Криму вибрати між Росією і світлом

Кримський півострів втратив щонайменше чверть своїх енергетичних потужностей після того, як Україна відключила подачу електрики, посилаючись на пошкоджену лінію електропередачі. Про це заявив один з кримських чиновників у четвер.

Перебої з електрикою збіглися із закінченням контракту на постачання енергії між постачальником «Укренерго» і Кримом. Залишається незрозумілим, коли і чи буде підписаний новий контракт.

Питання має політичне підґрунтя. Міністр енергетики Росії Олександр Новак сказав, що Київ наполягає, щоб у майбутніх контрактах Крим вказувався як «територія України», на що Москва навряд чи погодиться.

Разом з тим, Новак повідомив, що президент Росії Володимир Путін наказав провести опитування серед кримчан, чи погодяться вони вважати Крим частиною України або приймуть «тимчасові труднощі» протягом трьох-чотирьох місяців, якщо новий контракт з Україною не буде підписано.

Крим, анексований Росією в березні минулого року, з тих пір неодноразово ставав жертвою відключення електроенергії, кожного разу підтверджуючи свою залежність у цьому питанні від України, і ще більше ускладнюючи динаміку відносин між Москвою і Києвом.

Прес-секретар української енергетичної компанії «Укренерго» заявив, що її співробітники і поліція розслідують інцидент, пов’язаний з падінням лінії електропередачі, яка вийшла з ладу при нез’ясованих обставинах, що призвело до припинення поставок електроенергії до Криму пізно ввечері в середу.

Інцидент збігся із закінченням контракту між компанією і кримською владою. Поки неясно, коли буде підписаний новий контракт і чи буде він підписаний взагалі.

Крим, який до російської анексії принаймні на 70 відсотків залежав від постачань електроенергії з континенту, наприкінці листопада поринув у темряву після того, як невідомі зловмисники підірвали на півдні України опори електропередач, що постачають півострів електрикою.

Росія збільшила поставки електрики в регіон і направила туди аварійні генератори. Однак частково відновити подачу електрики з України вдалося лише після понад двох тижнів.

Міністр палива та енергетики Криму Світлана Бородуліна заявила, що півострів втратив щонайменше чверть своїх потужностей через останнє відключення.

В даний час регіон, де проживають 2 мільйони людей, працює на всього 700 мегаватах електроенергії в день в порівнянні з 950-1000 мегаватів на день до відключення, цитує слова Бородуліної агентство «Інтерфакс.

Міністр анексованої території порадила кримським жителям економити електроенергію і вживати заходів обережності. За її словами, їм рекомендується заряджати телефони і готувати їжу для святкування Нового року заздалегідь.

Проблема постачання енергією має й інші прояви у відносинах між Україною і Росією. Так, Міністерство енергетики України повідомило, що Київ буде розслідувати можливу комп’ютерну атаку на українську енергосистему з використанням шкідливих програм. Українські спецслужби звинувачують в інциденті Росію.

«Прикарпаттяобленерго», енергетична компанія в Західній Україні, повідомила 23 грудня, що значні частини області, яку вона обслуговує, через «втручання» в роботу системи залишилися без енергії, в тому числі адміністративний центр області Івано-Франківськ.

Служба безпеки України пізніше звинуватила в події Росію, яка досі цієї заяви не прокоментувала. Міністерство енергетики в четвер повідомило про створення спеціальної комісії з розслідування інциденту.

СБУ звинувачує російські спецслужби в проведенні атаки, але, незважаючи на відключення електрики, повідомила, що шкідливу програму вдалося зупинити.

«Ми виявили, що пакет інформації (шкідлива програма) прибув з Росії, – сказав Reuters прес-секретар СБУ в четвер. – Це була спроба втрутитися в роботу системи. Але вона була виявлена і відвернена».

Шкідлива програма не змогла запуститися як планувалося і була нейтралізована, сказала вона, зазначивши, що область зіткнулася б з набагато тривалішою відсутністю електрики, якби програма спрацювала.

Использованы материалы интернет ресурса "Голос Америки"
У ЄС обіцяють Україні якість і зниження цін

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Фото: Getty Images

ЄС заявив, що надаватиме Україні допомогу й надалі Єврокомісія опублікувала заяву з нагоди набуття чинності зони вільної торгівлі України з ЄС.

Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС, яка набирає чинності з 1 січня, дасть можливість українцям отримати більший доступ до якісної продукції, а ціни будуть знижуватися.

Про це йдеться в заяві Єврокомісії з нагоди набуття чинності економічної частини Угоди про асоціацію Україна-ЄС у повному обсязі.  

"Це буде вигідно для українських громадян, адже вони отримають кращі можливості для отримання продукції високої якості, а посилення конкуренції, зниження імпортних тарифів повинно привести до зниження цін", - заявили в Єврокомісії.  

У свою чергу єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрем наголосила, що набуття чинності цієї торгової зони створює унікальні можливості для стабілізації, диверсифікації та розвитку економіки України. Допомога з боку ЄС також буде доступна для українського малого та середнього підприємництва, що забезпечить можливості для зростання, створення робочих місць.  

"У свою чергу, бізнес ЄС отримає покращений доступ на 45-мільйонний ринок", - заявила Мальмстрем.   Водночас вона зазначила, що позитивні результати не можуть бути досягнуті "за одну ніч", адже це вимагає подальшої роботи та інвестицій.  

"Поступово поглиблена і всеохоплююча ЗВТ зробить свій внесок в успішну Україну і міцну економічну інтеграцію з ЄС", - переконана єврокомісар.  

В ЄС також наголосили, що набуття чинності економічної частини Угоди про асоціацію з Україною є вагомою і взаємовигідною подією для обох сторін. Зокрема, український бізнес отримає вихід на найбільший у світі ринок у 500 млн споживачів.  

"Разом з поглибленою та всеохоплюючою ЗВТ відкриваються нові можливості для України як у ЄС, так і за його межами, адже європейські стандарти переважно є міжнародними. ЄС продовжить підтримувати Україну і надавати допомогу в здійсненні необхідних перетворень. Ми хочемо бачити Україну успішною з повним використанням всього потенціалу ЗВТ", - заявив єврокомісар з європейської політики сусідства та переговорів про розширення Йоханнес Хан.  

Раніше Президент Петро Порошенко заявив, що Україні вдасться за кілька років за допомогою введення зони вільної торгівлі з Євросоюзом компенсувати втрати від закриття російського ринку для українських виробників.

Санкції Росії проти України можуть розвалити Митний союз – експерт

«Шоколад не є настільки важливим у нашій взаємній торгівлі. Це більше політичні дії» – Жолудь

Київ – Уряд України оголосив про економічні санкції щодо Росії. Зокрема, Кабінет міністрів ухвалив дві постанови, відповідно до яких запроваджується заборона на ввезення низки товарів російського походження в Україну та переглядаються ввізні мита на товари з Росії. Український прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що постанови очолюваного ним уряду про заборону на ввезення російських товарів будуть оприлюднені, щойно Росія запровадить обмежувальні заходи проти українських товарів. Водночас відомо, що Росія з 1 січня 2016 року запроваджує санкції проти України, серед яких митні збори і продуктове ембарго. Постанову уряду про ембарго підписав прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв. Цей документ суперечить попередній заяві російського президента Володимира Путіна, який пообіцяв, що санкцій проти України не запроваджуватимуть, хоча зони вільної торгівлі між країнами не буде. А сам Путін оформив припинення з січня наступного року договору про зону вільної торгівлі з Україною, зробивши виняток для експортного мита на газ.

За пропозицією Мінекономрозвитку, в разі запровадження Росією санкцій режим найбільшого сприяння для російських товарів буде скасований 1 січня, а торговельне ембарго на ввезення російських товарів планується ввести з 10 січня 2016 року, щоб вже законтрактовані товари все ж надійшли в Україну. Про рішення щодо санкцій проти Росії повідомив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Перша постанова – про заборону ввезення на митну територію товарів, які походять з Росії. А друга – про ставки ввізного мита стосовно товарів, що походять з Росії Арсеній Яценюк

«Кабінет міністрів України приймає дві постанови щодо контрдій проти незаконних дій Росії. Перша постанова – про заборону ввезення на митну територію товарів, які походять з Росії. А друга – про ставки ввізного мита стосовно товарів, що походять з Росії», – заявляє Яценюк.

Отже, уряд затвердив перелік заборонених для ввезення в Україну російських товарів. До нього увійшли, зокрема: м’ясо великої рогатої худоби, птиці та свинина; молоко, вершки, кефіри, йогурти та плавлені сири; харчові продукти та суміші з жирів рослинних чи тваринного походження; кондитерські вироби без вмісту какао, карамель, шоколад та інші продукти з вмістом какао; розфасовані продукти дитячого харчування, печиво та вафлі; хлібобулочні кондитерські і некондитерські вироби, а також вироби з макаронного тіста; есенції, екстракти, концентрати кави, а також кава та чорний чай; пиво в пляшках та інших посудинах місткістю від 10 літрів і менше; спирт етиловий та горілка; сигарети з фільтром; корми для собак і котів, розфасовані для роздрібної торгівлі; мийні засоби для шкіри, так само розфасовані для роздрібної торгівлі.

Щодо митних ставок на товари, імпортовані з Росії, наразі достеменно відомо лише про запровадження компенсаційного мита на автомобілі. Із 3 січня з імпортованих з Росії авто стягуватимуть від 10,41% до 17,66%, залежно від виробника. Максимальним митом будуть обкладатися автомобілі виробництва «Соллерс-Далекий Схід». Компанія виробляє автомобілі марок «УАЗ», «ISUZU» і «Ssang Yong». Автомобілям виробництва «АвтоВАЗ» призначене мито в розмірі 14,57%, інші виробники Росії отримають мінімальне мито.

Путін у рішенні щодо санкцій робить виняток для газу

Росія, зі свого боку, розпочала, так би мовити, війну з українським імпортом ще кілька років тому, до початку збройного конфлікту на Донбасі, до анексії Криму, навіть до Євромайдану. У 2013 році проблеми із ввезенням своєї продукції на російську митну територію виникли у виробників сиру, їх тоді звинувачували у порушенні санітарно-епідеміологічних норм. З того часу схожі претензії висловлювалися до різних товарів, імпортованих з України. У 2014 році Росія заблокувала імпорт українських консервів, а також заборонила ввезення з України всієї рослинної продукції: овочів, фруктів, злаків. Вже у 2015 році низку українських виробників м’яса та м’ясопродуктів звинуватили у порушенні ветеринарних норм, і, відповідно, заборонили ввезення їхньої продукції. Також цього року Москва ввела обмеження на ввезення соків, молочної та сирної продукції, кондитерських виробів, рибних і плодоовочевих консервів та окремих різновидів алкоголю з України.

Тепер російський президент Володимир Путін підписує закон про припинення дії договору про зону вільної торгівлі з Україною, а прем’єр-міністр Дмитро Медведєв оголошує про запровадження санкцій – через набуття чинності економічної частини Угоди про асоціацію України з Європейським союзом та приєднання України до міжнародних санкцій проти Росії. Але указ Путіна робить виняток для природного газу, торгівля яким, за його логікою, має залишатися таки у межах ЗВТ. Тому наразі йдеться лише про позбавлення України преференцій на розмитнення товарів, які вона мала у межах Зони вільної торгівлі СНД.

Україна втратить близько півмільярда доларів – Устенко

Майже втричі скоротилося постачання українських товарів до Росії протягом останніх трьох років. Відтак нині від експорту до цієї країни залежить близько 5% ВВП України, а у 2012 році ця залежність становила 17%.

Таким чином, Росія втратила статус найважливішого торговельного партнера України, тому і наслідки російських санкцій тепер не будуть такими помітними, зауважує виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко. Але Україна у цій війні санкцій втрачає все ж таки більше, визнає експерт.

Ми хоч і різко зменшили частку Росії у нашому експорті, але втрата приблизно півмільярда доларів. Відносно нашого ВВП – це значна цифра Олег Устенко

«Дії України просто симетричні. Але втратить більше Україна. Тому що ми хоч і різко зменшили частку Росії у нашому експорті, але втрата приблизно півмільярда доларів. Відносно нашого ВВП – це значна цифра», – зауважує Устенко.

Тим часом частка України у загальній структурі експорту з Росії становить 3%. Тому її втрати внаслідок українських санкцій будуть незначними, додає експерт.

Але у будь-якому разі, якщо Україна протягом трьох років втратила дві третини експорту до Росії, то третина, що лишилася, не є вже такою визначальною, наголошує економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

Якщо ми подивимося на перелік товарів, на які запроваджені обмеження, то це не є якісь стратегічні товари. Це більше політичні дії Олександр Жолудь

«Воно, безумовно, може впливати негативно на конкретні підприємства, проти яких застосовують санкції. Але якщо ми подивимося на перелік товарів, на які запроваджені обмеження, то це не є якісь стратегічні товари. Той самий шоколад не є настільки важливим у нашій взаємній торгівлі. Це більше політичні дії», – зазначає економіст.

Взаємні санкції були б більш економічними, якби стосувалися торгівлі природним газом, зауважує Олександр Жолудь. Але через позицію Євросоюзу, який надалі бажає отримувати газ з Росії через Україну, у цьому секторі торгівлі принципових блокувань очікувати не варто, додає експерт.

Питання санкцій є більше політичним – експерт

Зрештою, Україні доводиться обирати між доходами та безпекою, зазначає політолог Олександр Палій.

Ми не можемо нормально торгувати з Росією, коли цей ворог застосовує всі засоби, щоб зашкодити Україні. Звісно, економіка тут на третьому плані, ключове питання – питання безпеки Олександр Палій

«Україна повинна зробити агресорові максимально дорогою його агресію. Тому ми не можемо нормально торгувати з Росією, коли цей ворог застосовує всі засоби, щоб зашкодити Україні. Тому ми маємо пристосовуватися до цих речей. Звісно, економіка тут на третьому плані, ключове питання – питання безпеки», – каже Палій.

Тим часом Росія наражається на певні політичні ризики всередині СНД та Митного союзу, зазначає експерт Олег Устенко. Адже Україна брала участь у зоні вільної торгівлі саме в межах СНД, а не окремо з Росією. Водночас ні Казахстан, ні Білорусь, котрі є членами як СНД, так і Митного союзу (з початку 2015 року переформатованого як Євразійський економічний союз, до якого також увійшли Вірменія і Киргизстан – ред.), не заявляли про підтримку російських санкцій проти України. Навпаки, представники цих країн, що брали участь у раді Євразійської економічної комісії, відмовилися підтримувати резолюцію щодо обмеження імпорту з України, яку пропонувала Москва.

«Якщо такого плану рішення ухвалюються і вони не спільні, то тоді дуже швидко постане питання: «Хто взагалі господар в домі?». Якщо таке питання постане – це може бути початком кінця Митного союзу як такого», – припускає Устенко.

Крім того, Росія запровадженням санкцій проти України порушує умови, що обговорювалися під час вступу цієї країни до Світової організації торгівлі. Тому Україна має підстави оскаржувати дії Москви у СОТ, запевняє експерт.

Передрук з "Радіо Свобода"

Использованы материалы интернет ресурса "Голос Америки"
Визначено місце суду щодо "боргу Януковича"

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

На початку нового року в Лондоні розпочнеться суд між Україною і Росією щодо тримільярдного боргу Розгляд справи щодо боргу Києва перед Москвою відбудеться в Лондоні, в арбітражному суді.

Суд стосовно боргу України перед Росією у розмірі 3 млрд доларів відбудеться в Лондоні, в арбітражному суді. Про це повідомила заступник міністра економіки - торгових представник України Наталія Микольська, передає УНІАН.

"Це буде в Лондоні в арбітражі - за процедурою", - сказала Микольська. При цьому вона додала, що позиція України та її судова перспектива цілком оптимістична.

"Те, що всі кредитори погодилися реструктурувати борг, а РФ не погодилася, і те, що Росія веде агресію ще й в інших сферах, - це не на користь РФ", - сказала Микольська.

Вона також зазначила, що Україна не відмовляється від переговорів щодо боргу. "Тому що Україна - це законослухняний виконавець своїх міжнародних зобов'язань", - зазначила Микольська.

Нагадаємо про те, що 18 грудня уряд ухвалив ввести мораторій на виплату Росії боргу в $3 мільярди, термін погашення якого наступає 20 грудня. Кабмін підтримав мораторій на російські борги.

Росія має намір розпочати судовий процес щодо боргу України після закінчення 10 днів після настання строку платежу (термін погашення боргу - 20 листопада 2015 року).

Без світла чи Україна. Путін замовив опитування

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Президент Росії Володимир Путін Російська влада не згодна із запропонованим Києвом формулюванням в новому контракті, що Крим - це територія України.

Президент Росії Володимир Путін доручив провести в Криму опитування перед підписанням контрактів з Києвом на постачання електроенергії. Про це повідомив міністр енергетики РФ Олександр Новак, передає Інтерфакс.

"Перше запитання таке: чи підтримаєте ви підписання комерційного контракту з Україною на постачання частини електроенергії в Крим і Севастополь, якщо в ньому буде зазначено, що Крим і Севастополь є частиною України?" - розповів міністр.

Друге запитання, за словами Новака, звучить так: "Чи готові ви до тимчасових труднощів, пов'язаних з незначними перебоями енергопостачання протягом найближчих трьох-чотирьох місяців?"

Чинний контракт на постачання електрики з України в Крим завершується 1 січня 2016 року. Російська влада не згодна із запропонованим Києвом формулюванням в новому контракті, що Крим - це територія України.

Путін запропонував кримчанам обрати між відключеннями світла і Україною

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Президент Росії Володимир Путін Російська влада не згодна із запропонованим Києвом формулюванням в новому контракті, що Крим - це територія України.

Президент Росії Володимир Путін доручив провести в Криму опитування перед підписанням контрактів з Києвом на постачання електроенергії. Про це повідомив міністр енергетики РФ Олександр Новак, передає Інтерфакс.

"Перше запитання таке: чи підтримаєте ви підписання комерційного контракту з Україною на постачання частини електроенергії в Крим і Севастополь, якщо в ньому буде зазначено, що Крим і Севастополь є частиною України?" - розповів міністр.

Друге запитання, за словами Новака, звучить так: "Чи готові ви до тимчасових труднощів, пов'язаних з незначними перебоями енергопостачання протягом найближчих трьох-чотирьох місяців?"

Чинний контракт на постачання електрики з України в Крим завершується 1 січня 2016 року. Російська влада не згодна із запропонованим Києвом формулюванням в новому контракті, що Крим - це територія України.

ОБСЄ: Дві сторони заважають місії в Комінтерновому

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Місія ОБСЄ на Донбасі Діяльність спостерігачів також обмежувалася протягом усього року, зазначив Хуг.

Обидві сторони конфлікту на Донбасі обмежують пересування спостерігачів місії ОБСЄ навколо Комінтернового. Про це заявив голова місії Олександр Хуг на брифінгу.

"Під час подій в Комінтерновому за останній тиждень свобода пересування спостерігачів ... була обмежена з обох сторін конфлікту. Незважаючи на чітко обіцяні гарантії свободи пересування спостерігачів, і це включає чітко виражені гарантії з боку ЛНР і ДНР, свобода пересування наших спостерігачів обмежувалася протягом усього року в багатьох випадках", - сказав Хуг.

Він наголосив, що така ситуація є неприйнятною, оскільки ОБСЄ - це громадянська неозброєна місія.

За його словами, ОБСЄ зможе виконувати свою роботу, коли сторони насправді будуть виконувати обіцянки на практичному рівні.

Комінтернове розташоване під Маріуполем біля лінії розмежування на півдні Донбасу.

Нагадаємо, 27 грудня спостерігачі ОБСЄ потрапили потрапили під обстріл біля села Комінтернове. Українські військові і сепаратисти звинувачували один одного в провокаціях.

Раніше глава МВС Арсен Аваков заявив, що прихильники ДНР 24 грудня пішли з Комінтернового. Пізніше, 26 грудня, в Азові заявили, що ДНР тимчасово відвели з селища особовий склад і військову техніку перед приїздом місії ОБСЄ, але потім повернулися на позиції.

ОБСЄ: Обидві сторони заважають місії в Комінтерновому

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Миссия ОБСЕ на Донбассе Діяльність спостерігачів також обмежувалася протягом усього року, зазначив Хуг.

Обидві сторони конфлікту на Донбасі обмежують пересування спостерігачів місії ОБСЄ навколо Комінтернового. Про це заявив голова місії Олександр Хуг на брифінгу.

"Під час подій в Комінтерновому за останній тиждень свобода пересування спостерігачів ... була обмежена з обох сторін конфлікту. Незважаючи на чітко обіцяні гарантії свободи пересування спостерігачів, і це включає чітко виражені гарантії з боку ЛНР і ДНР, свобода пересування наших спостерігачів обмежувалася протягом усього року в багатьох випадках", - сказав Хуг.

Він наголосив, що така ситуація є неприйнятною, оскільки ОБСЄ - це громадянська неозброєна місія.

За його словами, ОБСЄ зможе виконувати свою роботу, коли сторони насправді будуть виконувати обіцянки на практичному рівні.

США нарешті зрозуміли ситуацію в Україні - експерти про 2015-й рік. Відео

Опубліковано 30.12.2015

2015-й рік був дуже добрим для американо-українських відносин. Про це заявило посольство США в Україні.

Использованы материалы интернет ресурса "Голос Америки"
2015-й рік в американсько-українських відносинах: погляд з України

2015-й рік був дуже добрим для американо-українських відносин. Про це заявило посольство США в Україні. У відеоролику, випущеному до Нового року, посол Джеффрі Пайєтт нагадав про найяскравіші моменти співпраці.

Яворівський полігон, де американські десантники допомогли українцям модернізувати армію. Сотні одиниць військової техніки й обладнання, а також сотні мільйонів доларів прямої економічної підтримки, наданої Україні. Візит віце-президента Байдена та його історична промова у Верховній Раді.

Яким був рік, що минає, для двосторонніх відносин?

Якщо говорити про тенденції громадської думки, різко впало позитивне ставлення до Росії – різко впало

Українські експерти кажуть, що 2015 рік став переломним у сенсі розуміння американською адміністрацією реальної ситуації на Сході України.

Говорить міністр закордонних справ України (2007 – 2009 рр.) Володимир Огризко:

«Мені здається, що саме цього року керівники США починають краще розуміти, що насправді відбувається на сході України і якою є Російська Федерація. Що це є країна, яка створює загрозу не лише для нашої держави, але, власне, й для Сполучених Штатів Америки».

«З іншого боку, мені здається, що наші американські друзі і партнери могли бути і більш активними в розумінні того, що країна-агресор насправді має бути не лише вербально названа, але й має бути покарана».

Розраховувати виключно на екстремальні обставини для активізації взаємин це не є надійний шлях

За словами дипломата, якби американська сторона була активнішою в наданні Україні захисних озброєнь – успіхів було б більше.

Нерішучість з наданням Україні летальної зброї є помилкою адміністрації США, – стверджує відомий американський військовий журналіст, військово-політичний оглядач The Weekly Standard, що мешкає у Києві, Рубен Ф. Джонсон:

«Я вважаю, що це жахливо невірне рішення. Його приймали люди у Вашингтоні, які не дуже розуміють специфіку цієї частини світу. Вони добре почувалися від того, що не давали зброї, бо тоді, мовляв, ніхто не буде вбитий. І ви чуєте всю цю безглузду риторику – мовляв, ми не будемо підігрівати ситуацію. Але це абсолютно невірно. Українська армія потребує конкретних видів оборонних озброєнь. Це зброя, яка не може бути використана для наступу. Вона потрібна, щоб захиститися від росіян. І цієї зброї не дають».

Заклики до нової влади подолати корупцію не почуті

«Адміністрація усе ще стурбована, у першу чергу, тим, чи не образиться Володимир Путін. А чи отримає Україна допомогу – це вже для них питання другого порядку».

Експерти не перестають нагадувати про гарантії підтримки територіальної цілісності, які свого часу дала Україні Америка.

Саме на це вказує професор політології НаУКМА Олексій Гарань:

«Сполучені Штати не виконали своїх зобов’язань за Будапештським меморандумом. Женевський формат не діє, ми зараз функціонуємо в цьому «нормандському форматі», і Сполучені Штати підтримують рішення, які робить «нормандська четвірка», але ці рішення далеко не завжди на користь Україні. Зокрема, ті конституційні зміни, які стосуються Донбасу. Присутність Вікторії Нуланд під час голосування українськими експертами однозначно оцінювалося як тиск».

Чи будуть США наполягати, щоб запроваджувався де-факто оцей особливий статус для окупованих районів

 

Політолог наголошує: підтримка України Сполученими Штатами дуже цінна; тверда лінія США в питанні санкцій щодо Росії надзвичайно важлива. Однак намагання залагодити конфлікт на сході за рахунок поступок терористам – рецепт, з яким в Україні не можуть погодитись:

«Питання полягає в тому, чи будуть Сполучені Штати продовжувати наполягати на тому, щоб запроваджувався де-факто оцей особливий статус для окупованих районів, і на яких умовах будуть проводитися вибори на окупованій території, оце є ключове!»

Своєю чергою, і в Сполучених Штатів є що поставити на карб Україні як партнеру. Заклики до нової влади подолати корупцію не почуті.

Якби дослухалися до того, що хочуть з Америки, то, напевно, генеральний прокурор був би інший уже давно!

Олександр Сушко, науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва каже:

«Якби дослухалися до того, що хочуть з Америки, то, напевно, генеральний прокурор був би інший уже давно!»

Рівень стратегічного партнерства нині справді небувало високий, але це зумовлено екстремальними обставинами, – кажуть експерти.

Олександр Сушко продовжує:

«Розраховувати виключно на екстремальні обставини для активізації взаємин це не є надійний шлях. І тому якраз наступний рік – він і покаже нам, чи дійсно ці взаємини набули сталого, стратегічного змісту. Для цього українській владі треба, вочевидь, зрозуміти той коридор можливостей, який існує у двосторонніх відносинах, і ті обмеження, які накладає на ці взаємини внутрішня ситуація в Україні. А йдеться про ту систему, яка характеризується високою корупцією, яка дуже обмежує стратегічне партнерство».

Лише дуже незначна частина населення ставиться до США негативно

Та хоч би як там було – останні два роки стали роками переоцінки цінностей, змусивши українців відчути, хто їм насправді ворог, а хто друг. Америку однозначно сприймають як друга – кажуть соціологи.

Саме на це вказує директор Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна:

«Якщо говорити про тенденції громадської думки, різко впало позитивне ставлення до Росії – різко впало, і так само різко зросло позитивне ставлення до Сполучених Штатів зокрема. Тому що якщо брати, наприклад, Польщу, то воно позитивне було і раніше. А щодо Сполучених Штатів думки ділилися. Але зараз лише дуже незначна частина населення ставиться негативно, а майже 70% відчувають позитив у відношенні до Сполучених Штатів».

Использованы материалы интернет ресурса "Голос Америки"
Під ялинку президенту: 4 кроки, невиконнання яких Порошенком, має дорівнювати відставці - названо у Reuters

Президент України Петро Порошенко забов'язаний посилити боротьбу із корупцією, або піти з посади. Про це у блозі, опублікованому інформаційною агенцією Reuters, пише Джош Коген (@jkc_in_dc у Twitter), колишній співробітник Агентства США з міжнародного розвитку - USAID, який у час перебування на посаді займався менеджментом економічних реформ у державах колишнього СРСР.
  Автор перераховує сумну статистику української корупції, яка у різні часи оприлюднювалась ЗМІ та міжнародними організаціями: 142 із 172 місць у світовому рейтингу Transparency International; зникнення з бюджету 12 мільярдів доларів на рік (про це повідомляла Al Jazeera); доля 1,8 мільярдів доларів позики МВФ Україні через "ПриватБанк" Коломойського; гальмування розслідувань справ Мартиненка та екс-міністра Злочевського з боку ГПУ.

"Найбільша корупція процвітає там, де перетинаються інтереси олігархів та урядовців. Невелика кількість олігархів контролює 70% економіки України і зуміла взяти під контроль та корумпувати українські політичні та судові інституції. У результаті створено "культуру безкарності", де політики, судді, прокурори та олігархи змовились в рамках корумпованої системи, яка вигідна усім, окрім звичайних громадян", - пише Коген у матеріалі під назвою "Корупція в Україні така, що посоромився би і нігерійський принц".   Експерт покладає особисту відповідальність за повільні темпи боротьби із корупцією та запровадження реформ на президента України і відзначає, що і після півтора років перебування при владі той "відмовляється рішуче взятись за боротьбу із корупцією".
  Коген відзначає, щоб не втратити підтримку Заходу та не допустити приходу до влади в Україні популістів президент України Порошенко має негайно вдатись до 4 кроків.
  1. Звільнити генпрокурора Шокіна.
  Збереження останнім попри критику на його адресу з боку українських активістів та посла США, на думку Когена, можна пояснити лише тим, що Порошенко використовує останнього у своїх інтересах.
  2. Продати свою бізнес-імперію

"Порошенко єдиний із найбагатших людей України, чия загальна вартість зросла минулого року, а банк, який належить йому, продовжує розширення у час, коли інші - закриваються. Одне з його підприємств також виграло великий суднобудівельний контракт, що є очевидним конфліктом інтересів", - пише оглядач, відзначаючи при цьому, що немає доказів того, що Порошенко використовує посаду для просування власних бізнес-інтересів.
  3. Взятись за реальну боротьбу із корупцією

"Третій Майдан в Україні може статись, якщо українці не побачать, що впливових людей судять та саджають до в'язниці", - наводить попердження українських активістів.
  4. Відправити Яценюка у відставку
  "Яценюк заслуговує на значну похвалу за те, що проштовхнув болісні реформи в економіці та енергетичному секторі - завдання, яке він сам назвав "політичним самогубством" - але він дистанціювався від відповідальності за боротьбу із зловживаннями, заявивши серед іншого, що "не відповідальний за роботу прокурора.... судової системи". Яценюка і самого піздорюють у корупції, і це точно не те, чого президент мав би очікувати від другої людини держави", - пише Коген.     Популярність президента України Порошенка нині вдвічі менша, ніж була у його попередника Віктора Януковича напередодні Євромайдану

Прикметно, що минулого тижня відома американська дослідницька компанія Gallup оприлюднила результати опитування проведеного в Україні з липня по серпень 2015-го року. Відповідно до них популярність президента України Порошенка нині вдвічі менша, ніж була у його попередника Віктора Януковича напередодні Євромайдану.

Рейтинг популярності президента України складає 17% (у Януковича був 28%), причому Порошенко не є популярним у жодному із регіонів України.

Рейтинг довіри до уряду є ще меншим і становить 8% - відзначає Gallup. У компанії також заявили, що такий рівень підтримки уряду є одним із найменших, зафіксованих Gallup в Україні з 2006-го року.

Коментуючи результати дослідження експерт дослідницького центру Carnegie Endowment for International Peace Балаш Ярабік назвав їх "серйозним попередженням для влади", але зауважив, що Україна просто немає альтернативи чинним керманичам.   Необхідно відзначити, що методологія дослідження викликала зауваження у деяких коментаторів, через те, що на мапі України, якою упорядники ілюстрували результати опитування, не було зображено Крим (де опитування і не проводилося - прим. ГА).        

Втім навіть такі назвали незадоволення українців владою нормальним явищем для країни, у якій наявна демократія.

Результати опитування прокоментував також і колишній посол США в Україні Стівен Пайфер, який нині працює у провідному американському аналітичному центрі Brookings Institution:

"Це є віддзеркаленням незадоволення суспільства повільними реформами та повільною боротьбою із корупцією", - відзначив у Twitter Стівен Пайфер.   При цьому, відповідаючи на питання "Голосу Америки" експерт відзначив, що "Україні на зараз найменше потрібна політична криза".   "Чинний уряд має просувати реформи та боротьбу із корупцією", - сказав Стівен Пайфер у Twitter. 

"Голос Америки" отримав цікаві коментарі-відповіді від читачів у Twitter після того, як поширив результати опитування Gallup та коментарі міжнародних експертів щодо нього.
  Окремі репліки у соцмережах, звісно, представляють лише думку їх авторів (про чию ангажованість ми не можемо судити - прим. ГА), проте вказують на розчарування владою. 

Натомість інші коментатори відзначили, що корупція в Україні є спланованою політикою Кремля, а її викриттям займаються російські агенти в міжнародних ЗМІ.   Долучайтесь до дискусії у Twitter за хештегом #проукраїну, лишайте свою думку у коментарях до даного матеріалу. 

Использованы материалы интернет ресурса "Голос Америки"
Невиконання «Мінськ-2» означає продовження дії санкцій проти РФ - Пайфер

Колишній посол США в Україні вважає, що у Вашингтоні панує думка, що режим санкцій треба зберігати допоки Росія здійснить справжні кроки задля миру.

Стівен Пайфер

Лідери України, Німеччини, Росії та Франції визнали, що Мінські угоди про врегулювання конфлікту на Донбасі не виконані у домовлені терміни.

Президент Петро Порошенко, канцлер Анґела Меркель, президенти Володимир Путін та Франсуа Олланд у телефонній розмові у середу говорили, що замість кінця цього року, очікують втілення угод наступного року.

Режим припинення вогню виконується, але з порушеннями. Нема згоди щодо умов проведення виборів на контрольованих сепаратистами територіях. Ключовим положенням, виконання якого не наблизилося, є вимога відновлення контролю України над кордоном з Росією.

Невиконання Мінських угод також означає продовження дії західних санкцій щодо Росії, сказав в інтерв’ю «Голосу Америки» колишній посол США в Україні Стівен Пайфер:

«Я вважаю, що режим санкцій збережеться принаймні до літа 2016-го року. Побачимо, що буде далі. Є певні європейські країни, які хотіли би залишити санкції позаду. Але у Вашингтоні, я вважаю, панує думка, що санкції треба зберігати допоки Росія здійснить справжні кроки задля миру, а це - втілення домовленостей «Мінськ-2». Також ця думка постійно лунає від чільних німецьких представників.

Є певні європейські країни, які хотіли би залишити санкції позаду Стівен Пайфер

«Мені здається що за останні півтора роки ми були свідками того, як Німеччина стала провідним голосом ЄС у питанні санкцій. Так у Європі є країни, які хочуть зняття санкцій з Росії не чекаючи на те, що Росія повинна зробити – виконувати «Мінськ-2». Але якщо пригадати ситуацію наприклад у березні-квітні 2014-го і запитати тоді аналітиків про їхні прогнози щодо американських і європейських санкцій стосовно Росії на кінець 2015 року, то теперішній рівень санкцій більшість людей тоді не змогли би передбачити, коли йдеться про рівень координації дій США і Європейського Союзу», - зазначив екс-посол США в Україні Стівен Пайфер в інтерв’ю «Голосу Америки».

 

Использованы материалы интернет ресурса "Голос Америки"
Порошенко подовжив угоду з Малайзією щодо збитого Боїнгу

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Фото: Reuters

Малайзійські слідчі можуть перебувати на території України до 18 серпня 2016 року Угода про залучення малазійських фахівців до розслідування авіакатастрофи подовжена ще на рік.

Президент Петро Порошенко подовжив термін угоди між Україною і Малайзією про направлення малазійського персоналу в Україну у зв'язку з падінням літака рейсу МН17 від 1 серпня 2014 року.

Документ подовжує чинність угоди на один рік. У разі необхідності термін дії угоди може бути подовжений.

Закон був ухвалений Верховною Радою 25 грудня цього року і набирає чинності з дня його опублікування.

Малайзійський літак, що слідував рейсом MH17, розбився 17 липня 2014 року після того, як був збитий, імовірно, ракетою "земля-повітря". Усі 298 осіб, які знаходилися на борту, загинули.

Оскільки 2/3 жертв були голландцями, розслідування авіакатастрофи було доручено Нідерландам. Уряд України і Захід вважають, що літак був збитий проросійськими сепаратистами, проте Москва вважає, що відповідальність за загибель лайнера лежить на Києві.

Лідери України, Німеччини, Франції і Росії погодились продовжити дію Мінських домовленостей

Зустріч «нормандської четвірки» 2 жовтня 2015 року в Парижі Reuters

Лідери Німеччини, Франції, України і Росії («нормандська четвірка») погодились продовжити на наступний рік дію Мінських домовленостей щодо мирного врегулювання в Україні. Про це повідомлено після телефонних розмов між лідерами чотирьох країн.

Продовження угоди загально сподівалися у зв’язку з тим, що в Східній Україні від вересня сторони назагал дотримується режиму припинення вогню, хоча продовжуються спорадичні сутички між проросійськими сепаратистами і українськими урядовими силами. Також не запроваджено ще в життя чимало умов досягнутих угод.

Первісні умови досягнутих в лютому Мінських домовленостей мали бути запроваджені в життя до кінця цього року, завершенням чого мало бути повне відновлення Україною контролю над своїм кордоном з Росією.

У заяві Кремля з цього приводу сказано, що чотири лідери погодились щодо потреби повного дотримання припинення вогню. Вони також підтримали активніші консультації Контактної групи з метою прийняття закону про регіональні вибори в контрольованих сепаратистами районах.

Розмови між чотирма лідерами відбуваються регулярно, тому що їх країни є сторонами-підписантами Мінських домовленостей.

 

Использованы материалы интернет ресурса "Голос Америки"
Нормандська четвірка продовжила мінські угоди

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Фото: AP

Путін, Меркель, Олланд і Порошенко обговорили і продовжили мінські угоди Головам МЗС Росії, Німеччини, Франції та України доручено провести на початку 2016 ретельну оцінку виконання угод.

Лідери нормандської четвірки, президент РФ Володимир Путін, України Петро Порошенко, Франції Франсуа Олланд і канцлер Німеччини Ангела Меркель в ході телефонної розмови домовилися про продовження реалізації мінських угод, повідомляє прес-служба Кремля.

"Лідери докладно обговорили ситуацію на південному сході України, яка залишається напруженою і нестабільною, в контексті реалізації узгоджених 12 лютого 2015 в Мінську домовленостей. Домовлено продовжити термін їх дії на 2016 рік", - йдеться в повідомленні.

Сторони підкреслили "принципову необхідність чіткого дотримання режиму припинення вогню на лінії зіткнення на Донбасі". "Це створювало б передумови для здійснення завдань, пов'язаних з подальшим просуванням політичного врегулювання", - зазначили в прес-службі.

"Домовлено, зокрема, активізувати дискусії в Контактній групі, орієнтовані на якнайшвидше вироблення і прийняття закону про місцеві вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей", - йдеться в повідомленні.

Як відзначили в прес-службі, міністрам закордонних справ Росії, Німеччини, Франції та України доручено провести на початку 2016 ретельну інвентаризацію ходу виконання мінських домовленостей. Будуть продовжені також особисті контакти керівників чотирьох країн.

Згідно з повідомленням, Путін виклав оцінки наслідків імплементації Угоди про асоціацію ЄC-Україна для російсько-українського співробітництва, "підкресливши, що Росія була змушена перейти щодо України до режиму найбільшого сприяння в торгівлі".

Були порушені також питання, пов'язані з постачанням в Україну російського газу.

У 2017 році почнеться процес розпаду РФ - посол

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Фото: кадр из видео Посол України прогнозує розпад РФ у 2017 році Попри дозвіл Конгресу США на продаж нафти, в Росії почнеться криза.

У 2017 році почнеться велика криза в Росії. Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Підсумки дня" заявив Надзвичайний і Повноважний посол України Юрій Щербак.

"Була кардинальна подія - це дозвіл Конгресу США на продаж нафти, який був, на мій погляд, проголошенням війни Росії. Це проголошення економічної війни Росії", - зазначив він.

За словами Щербака, в 2017 році почнеться велика економічна криза в Росії, пов'язана з ринком нафти.

"На мій погляд, в 2017 році почнеться процес розпаду Російської Федерації і кризи там, оскільки величезні запаси нафти викидаються на світовий ринок", - зазначив посол.

Екс-посли закликали дати Україні на $10 млрд більше

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Екс-посли закликали США і ЄС дати Україні на $5-10 млрд більше Уряд України повинен мати простір для маневру, вважають у США.

Три колишніх посли Сполучених Штатів в Україні Джон Гербст, Стівен Пайфер та Вільям Тейлор виступили із закликом до американського Конгресу та адміністрації США, а також Євросоюзу збільшити фінансову допомогу для України на $5-10 млрд. Про це вони заявили в спільній статті, що вийшла у вівторок у впливовому американському виданні The New York Times, повідомляє Укрінформ.

"У наступному році Україна може очікувати близько $3-4 млрд умовної підтримки з боку Сполучених Штатів та Європейського Союзу разом узятих. Ця сума є недостатньою", - зазначили колишні дипломати.

Вони нагадали, що екс-міністр фінансів США Лоуренс Саммерс закликав європейців виконати обіцянки щодо підтримки реформ в Україні, збільшивши фінансування від $5 млрд до $10 млрд, назвавши це важливою "безпекою інвестицій". "Він має рацію", - зазначили експерти.

"Конгрес і адміністрація Обами повинна працювати разом, щоб забезпечити додаткові $2-5 млрд економічної підтримки. Водночас Вашингтон повинен прагнути переконати ЄС взяти на себе аналогічні зобов'язання, щоб досягти загальної суми в $10 млрд - оптимального обсягу підтримки, щоб уряд України мав простір для маневру", - наголошується в публікації.

Якщо бюджети цього не дозволять зробити, то важливо, щоб США і ЄС знайшли принаймні $5 млрд, що є мінімальним порогом для забезпечення життєздатності незалежної України. "Це може підкріпити її початкові зусилля в проведенні реформ і допомогти витримати вперту кампанію економічних диверсій з боку Росії", - вважають екс-посли.

Швеція запропонувала Україні $100 мільйонів кредиту

Порошенко і Меркель узгодили позиції напередодні "нормандських" переговорів

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Порошенко перед розмовою "нормандської четвірки" зідзвонився з Меркель Співрозмовники обговорили стан виконання Мінських домовленостей.

Президент України Петро Порошенко і канцлер Німеччини Ангела Меркель узгодили позиції напередодні телефонних переговорів "нормандської четвірки", які відбудуться 30 грудня. Про це йдеться в повідомленні, поширеному прес-службою президента.

"Співрозмовники обговорили стан виконання Мінських домовленостей, зазначивши необхідність їхнього повного виконання. Президент України звернув увагу на те, що сепаратисти все частіше порушують режим припинення вогню і здійснюють відверті провокації, зокрема обстріл Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ", - йдеться в заяві.

"Петро Порошенко і Ангела Меркель також обговорили хід реформ в Україні і введення з 1 січня поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з Євросоюзом. Президент України поінформував про деструктивне рішення РФ, яка призупинила дію зони вільної торгівлі з Україною", - наголошує прес-служба президента.

Крім того, як наголошується, Меркель також підтвердила незмінність політики невизнання анексії Криму.

 

Гройсман направив Порошенку закони про бюджет і Податковий кодекс

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Фото: Reuters Спікер парламенту підписав відповідні закони і відправив їх затвердження президентові.

Спікер Верховної Ради Володимир Гройсман підписав закон про держбюджет на 2016 рік і про зміни до Податкового кодексу, документи направлені на підпис президенту.

"Закон направлений на підпис президенту (29.12.2015)", - йдеться на сайті парламенту.

У 2016 році Україна і Росія помиряться - Stratfor

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Фото: AP

Американські аналітики чекають "примирення" Москви і Києва Засновник організації Джордж Фрідман передрікає "примирення" Києва і Москви в наступному році.

Засновник розвідувально-аналітичної компанії Stratfor і центру Geopolitical Futures Джордж Фрідман вважає, що в 2016 році Росія і Україна в тій чи іншій формі помиряться, пише Huffington Post.

Згідно з прогнозом Фрідмана, в 2016 році Росія і Україна прийдуть до якогїсь угоди - "формальній або неформальній" - щодо української кризи. "Структуру" потенційної домовленості політолог затрудняється визначити, але домовленість дозволить погасити конфлікт, вважає він. Американцям та їхнім союзникам, які мають спільні кордони з Росією, цей компроміс доведеться не до душі, проте в Європі, на думку Фрідмана, будуть і ті, хто зрадіє "примиренню" Москви і Києва.

"Німеччина буде в захваті через усунення додаткового вогнища конфронтації на схід від своєї території. Інші європейські країни, зайняті іншими проблемами, поставляться до цього байдуже", - вважає американський політолог.

Серед масштабних європейських проблем засновник Stratfor виділяє напруженість з біженцями в Європі і загальну загрозу розпаду європейської спільноти.

"Держави-члени (ЄС) стануть більш автономними, і сила інституту єдиної Європи зменшиться", - вважає Фрідман.

У своєму прогнозі експерт також зазначив, що епіцентром фінансової кризи стане Італія, а не Греція, оскільки італійській владі доведеться мати справу з високим рівнем безробіття і зростанням боргових зобов'язань.

Київ розробив торгові санкції проти Росії

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Фото: Reuters Українська влада має намір відповісти на торгове ембарго Росії МЕРТ пропонує ввести ввізні мита на імпорт з РФ з 2 січня 2016 і заборонити ввезення низки товарів з 10 січня.

Мінекономрозвитку України розробило пропозиції по встановлення відповідних торгових санкцій проти Росії, повідомляє прес-служба відомства.

Міністерством пропонується введення з 2 січня 2016 року для російських товарів ставок ввізного мита режиму найбільшого сприяння та з 10 січня 2016 року - повної заборони ввезення ряду з них.

"У відповідь на порушення Російською Федерацією норм міжнародного права про заборону ввезення товарів походженням з України та призупинення дії Договору про ЗВТ СНД", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, МЕРТ пропонує ввести ембарго на постачання продуктів харчування: м'яса, риби, ряд молочних продуктів, плавлених сирів, кави, чаю, харчових сумішей, кондитерських та хлібобулочних виробів, продуктів дитячого харчування, макаронних виробів, соусів; смакових добавок і приправ, пива, спирту, горілки, корму для собак, сигарет з фільтром.

Крім того, в запропонованому переліку, на відміну від російського, хлористий калій з вмістом калію, інсектициди, фунгіциди, гербіциди, засоби, що запобігають проростанню паростків та регулятори росту рослин, родентициди, оболонки штучні для ковбасних виробів, обладнання для залізниць або трамвайних колій та локомотиви дизель-електричні.

Кабмін отримав право ввести ембарго проти Росії

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Порошенко підписав закон про ембарго проти Росії Схвалені Порошенком зміни до закону Про зовнішньоекономічну діяльність дозволяють Кабміну вводити санкції проти Росії.

Президент Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до закону "Про зовнішньоекономічну діяльність", що дозволяє ввести торговельні санкції щодо до держави-агресора.

Як повідомляється на сайті українського парламенту, відповідний закон №905-VIII, прийнятий Верховною Радою 24 грудня, у вівторок був повернутий з підписом президента.

Стаття закону про заходи у відповідь на дискримінаційні або недружні дії інших держави доповнена положенням: "У разі якщо дискримінаційні або недружні дії щодо України застосовуються державою, визнаною Верховною Радою України державою-агресором або державою окупантом, заходи у відповідь ... можуть застосовуватися за рішенням Кабінету міністрів України".

Також вказані додаткові заходи, які можуть застосовуватися у відповідь: заборона зовнішньоекономічних операцій або встановлення обмежень на їх здійснення, скасування тарифних пільг (преференцій) за ставками Митного тарифу України шляхом призупинення звільнення від оподаткування ввізним митом, застосування пільгових або повних ставок ввізного мита або скасування тарифних квот.

Яценюк розраховує на $ 10 млрд кредитів від Заходу

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

У 2016 році Київ очікує отримати 10 мільярдів доларів кредитів Без схвалення МВФ Україна не отримає ні мільярди кредиту від партнерів, зазначив прем'єр.

Уряд очікує в наступному році отримати загальний обсяг фінансування від західних партнерів у розмірі близько 10 мільярдів доларів. Про це на підсумковій прес-конференції сказав прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

"Загальний обсяг фінансування, який ми очікуємо наступного року від наших партнерів, - це близько 10 млрд дол. США", - сказав Яценюк.

Він також виключив можливість виходу України з програми фінансування Міжнародного валютного фонду.

"Сьогодні світова кон'юнктура така, що без зовнішніх партнерів, без МВФ нам не вдасться в подальшому стабілізувати економіку. Нам не вдасться залучати іноземні інвестиції. Нам не вдасться наповнювати державний бюджет. Тому програма МВФ - це програма чітких і перехресних реформ України", - підкреслив він.

Прем'єр нагадав, що МВФ є основним кредитором України. "Якщо немає програми Міжнародного валютного фонду, ні Світового банку, ні Європейського інвестиційного банку, ні Європейського банку реконструкції та розвитку, ні фінансової підтримки Європейського Союзу, ні одного мільярда доларів від уряду Америки", - підкреслив Яценюк.

На його переконання, МВФ є основним суддею ефективності проведення реформ в Україні.

"Тому, без сумніву, Україна буде залучатися до програми Міжнародного валютного фонду, ми будемо і далі йти шляхом реформ", - підкреслив Яценюк.

Раніше повідомлялося, що в наступному році уряд планує взяти кредитів на 203 мільярдів гривень, у тому числі половину з них за кордоном.

Відповідні показники містяться в додатку до проекту закону "Про державний бюджет України на 2016 рік", прийнятому Верховною Радою в ніч на 25 грудня.

За матеріалами: Укринформ

Скільки $ допомоги буде достатньо для України? - думки експертів та опитування

Надати Україні додатково від 2 до 5 мільярдів доларів економічної підтримки закликали США на сторінках впливового американського видання The New York Times колишні посли США в Україні Стівен Пайфер, Джон Гербст та Вільям Тейлор.

"Конгрес та адміністрація президента США Барака Обами мають працювати над тим, щоб надати Україні додатково від 2 до 5 мільярдів доларів економічної допомоги. Водночас, Вашингтон має наполягати, щоб ЄС взяв на себе аналогічне забов'язання, що у сумі дало би Україні 10 мільярдів доларів, який за нашими оцінками дасть уряду України достатньо місця для маневру. Якщо такого обсягу допомоги не вдасться досягнути через бюджетні обмеження, США та ЄС мають віднайти щонайменше 5 мільярдів, що є мінімальним об'ємом, необхідним для забезпечення життєздатності незалежної України, реалізації першочергових реформ та протидії саботажу з боку Росії", - йдеться у матеріалі, підготовленому дипломатами.

Експерти відзначають, що пакет допомогти може включати позикові гарантії, прямі гранти до бюджету та боргові свопи, а також підтримку для проведення реформ за ключовими напрямками, як от у банківській, енергетичній та судовій сферах.

Існує межа тому, скільки боргу можна набрати Україні перш ніж оголосить дефолт

При цьому автори застерігають, що позикові гарантії, у формі яких Конгрес найчастіше надає Україні підтримку, мають становити лише частину допомогового пакету.

"Існує межа тому, скільки боргу може набрати Україна перш ніж оголосить дефолт. Позики необхідно поєднувати із прямою підтримкою бюджету, щоб допомогти з підтримкою балансу платежів та боргових свопів. Саме ці форми допомоги історично найкраще підтримували молоді демократії: США у 1990-х саме так допомагали Польщі", - відзначили дипломати.

 

Економісти та експерти висловлюють різні оцінки загального обсягу міжнародної фінансової допомоги, яка би дозволила Україні досягнути стабільності, реалізувати ключові реформи та витримати тиск з боку Росії.

... для забезпечення життєздатності незалежної України, реалізації першочергових реформ та протидії саботажу з боку Росії

 

На початку 2015-го року міжнародний фінансист Джордж Сорос у виданні The New York Review of Books озвучив цифру у 50 мільярдів доларів. Саме стільки на його думку західні інституції та уряди могли би надати Україні.

"Голос Америки" звернуся за коментарем з даного питання до відомого експерта з української кризи та економіки, Андерса Аслунда (аналітичний центр "Атлантична Рада", США).

На думку Аслунда, 20 мільярдів доларів додаткової фінансової допомоги Україні" можна було би назвати достатнім обсягом.

Свої думки з цього приводу також озвучили деякі фолловери "Голосу Америки" у Twitter.

Окремі читачі озвучили сумніви у тому, що Україна буде здатна повернути будь-які надані їй кошти, натомість інші зауважили, що при оцінці адекватного обсягу фінансової допомоги Україні варто зважати на той факт, що Україна добровільно відмовилась від ядерного арсеналу.

Інші читачі висловили сумніви у щирості реформаторських зусиль української влади та її компетентності.

 

Использованы материалы интернет ресурса "Голос Америки"
Яценюк розповів про зростання доходів держбюджету

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Фото: AP

За словами Яценюка, доходи до держбюджету зросли наполовину За словами прем'єра, доходи до держбюджету зросли на 50%.

Доходи держбюджету у 2015 році зросли практично на 50% порівняно з аналогічним періодом минулого року, заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на підсумковій прес-конференції.

"Держказначейство фінансує все копійка в копійку, день в день", - сказав Яценюк, уточнивши, що тільки у вівторок Держказначейство направило місцевим бюджетам 3 млрд грн.

За його словами, доходи місцевих бюджетів зросли практично на 40%.

«Євробачення-2016»: співачка із Лондона закликає Путіна забратися з України

Діана Месс: пісня «World, Support Ukraine» – не політична, а антивоєнна

У Великій Британії у національному відборі конкурсу Євробачення-2016 братиме участь українська співачка з Лондона Діана Месс із піснею про війну в Україні «World, Support Ukraine» (Russians Go Home) Радіо «Свобода»

29.12.2015

Повідомлення про те, що у національному відборі конкурсу «Євробачення-2016» у Британії братиме участь співачка з Запоріжжя та ще й з піснею-закликом «World, Support Ukraine» (Russians Go Home) вже викликало бурхливу реакцію соцмереж. Українців здебільшого така ініціатива дуже втішила і дівчина почала отримувати схвальні відгуки і підтримку. Натомість у Білорусі та Росії кліп на цю пісню вже заблокували. Радіо Свобода поспілкувалося з Діаною Вартановою, яка виступає під псевдонімом Diana Mess, і розпитало про історію написання композиції та патріотизм у музиці під час неоголошеної війни.

– Звідки взялася ця пісня і хто підказав подаватися на Євробачення?

– Пісня написана музикантом Андрієм Лободою, який був солістом гурту «Хорта», але, на жаль, помер від раку у січні цього року. Ми з Андрієм були близькими друзями і цю пісню він писав під моїм керівництвом, оскільки стовідсотково не володів англійською. Після його смерті я переглядала старі тексти, якісь виступи і згадала про цю пісню, а він її колись заспівав на одному з сольних виступів у Лондоні. Тим не менше, пісня є досі актуальною, незважаючи на те, що з часу написання пройшов майже рік.

Було купа питань щодо того, чи згадувати Путіна і росіян, чи переписувати це все

Коли я повернулась ненадовго в Україну, то пішла і записала трек. Було купа питань щодо того, чи згадувати Путіна і росіян, чи переписувати це все. Втім, я відстояла те, щоб пісня звучала в оригіналі, так, як була написана Андрієм. Ми випустили її в мережу і подумали, що найбільшою платформою, на якій вона буде почута, це «Євробачення». Тож я подала заявку.

– А наскільки було важко домогтися участі пісні у конкурсі, який позиціонує себе перш за все як неполітичний?

Я позиціоную цю пісню не як політичну, а як антивоєнну. У Британії є багато прикладів релізів таких антивоєнних пісень

– Я позиціоную цю пісню не як політичну, а як антивоєнну. У Британії є багато прикладів релізів таких антивоєнних пісень. Джон Ленон, Боб Ділан, Стінг, Марлен Дітріх – багато виконавців раніше і сьогодні виконують подібні пісні. Я вважаю, що проблема є актуальною. Звісно, не відомо хто буде представляти Великобританію,  але поборотися, довести свою точку зору, я маю змогу і я це роблю.

– А коли саме відбудеться національний відбір?

– Наразі BBC зібрало всі заявки. Подавати їх можна було до 20 грудня. Після цього вони взяли чотири тижні перерви, щоб переглянути ці заявки, яких було отримано кілька тисяч, і вже з них оберуть двадцять. Після цього і буде національне голосування та визначення учасника від цієї країни.

– А чи не було перепон через те, що ти не британка?

Подивимось як BBC відреагує на пісню у більш суворому відборі. Втім, мене тішить навіть те, що вони її вже почули

– За умовами конкурсу треба обов’язково мати легальний статус. Принаймні мені не сказали ні. Подивимось як BBC відреагує на пісню у більш суворому відборі. Втім, мене тішить навіть те, що вони її вже почули.

– Кліп на пісню ти монтувала сама і використала у ньому фрагменти з сюжетів українських ЗМІ (в тому числі Радіо Свобода) та відео з протестів лондонського Євромайдану…

– Так, кістяк відео складають кадри, зняті волонтерами Ukrainian UK TV. А вже потім я позбирала відео з відкритих джерел, поскачувала ті кадри війни, які мені здались промовистими і відвертими. Зараз мені пишуть люди, які знімали ці відео і дякують. Кажуть, що готові надати ще за потреби.

– Але у кліпі також видно і тебе з гітарою під час протесту. Це де знімали?

– Це був реальний протест, присвячений звільненню Надії Савченко. Ми вимагали, щоб Вестмінстер (історичний район Лондона – ред.) звернув увагу на те, що українські політв’язні досі в Росії і якось реагував на це. Я принесла гітару і попросила людей підспівати. Текст простий і це гасла, які наш лондонський Євромайдан давно вже вивчив. Тож цей мітинг ми ось так весело і креативно провели під британським парламентом.

– Українські музиканти вже давно поділилися на два чіткі табори: ті, які пишуть патріотичні пісні, їздять з концертами на Донбас і ті, хто не гребує поїздками до Криму чи на музичні премії до Москви. Для тебе особисто, яке місце займає патріотизм у музиці?

Патріотизм – це те, що є, або чого немає. Не допомагати своїй країні я не можу

– Виконавці, які їздять у Крим чи «ЛНР/ДНР», роблять це за гроші... Я ж не отримую великих гонорарів. Більшість моїх виступів – благодійні. Тобто сказати, що це моя професія – ні. Це спосіб віддавати гроші на благе діло. А патріотизм – це те, що є, або чого немає. Я ніколи не відчувала себе космополітом і завжди знала, з якої я країни і яку ідею в собі несу. Не допомагати своїй країні я не можу. Колись ми говорили з моєю бабусею і я запитала, чому вона відпустила мою маму після аварії в Чорнобильську зону. На що вона мені сказала: якби не поїхала моя дитина, то хто б поїхав. Я відчуваю щось подібне. Якщо не я, то хто.  

ДОВІДКА

Діана Вартанова родом із Запоріжжя. Та вже понад 5 років вона живе і навчається журналістиці у Лондоні. На рахунку дівчини є один альбом («My story») та декілька спільних треків із відомими українськими виконавцями. Так, пісня «Нам пощастить», записана спільно з гуртами «Тартак» та «ТНМК», стала переможцем конкурсу «Український формат».

Тим часом кліп на пісню «World, Support Ukraine» вже потрапив до «30 музичних кліпів, якими запам’ятається українцям 2015 рік».  У цьому списку його розмістили на 10-му місці. Усі зароблені від релізу кошти, співачка обіцяє віддати на гуманітарні проекти лондонського фонду «Ukraine Aid», із яким Діана вже провела декілька заходів.

 

Передрук з "Радіо Свобода"

Использованы материалы интернет ресурса "Голос Америки"
В Україні активізувалась діяльність «Ісламської держави» - СБУ

Про це заявив голова СБУ Василь Грицак під час підсумкової колегії спецслужби, проте подробиць він не навів.

Василь Грицак

Як повідомляє Радіо «Свобода», в Україні активізувалась діяльність бойовиків з «Ісламської держави».

Про це заявив голова СБУ Василь Грицак під час підсумкової колегії спецслужби.

«Розпочато активні заходи для недопущення поширення в Україні діяльності міжнародної терористичної організації «Ісламська держава». На жаль, останнім часом ми спостерігаємо певну активність цієї структури в нашій державі», – повідомив він.

Подробиць Грицак не навів.

Раніше цього місяця під час візиту в Україну віце-президента США Джозефа Байдена президент України Петро Порошенко заявив про готовність України надавати максимальну підтримку у боротьбі з ісламістами у Сирії.

Коаліція, очолювана США, вже понад рік завдає авіаударів по позиціях угруповання «Ісламська держава» в Сирії.

Бойовики цього угруповання захопили значні території в Іраку і Сирії.

За найостаннішими повідомленнями, іракські сили, за допомогою очолюваної США коаліційної авіації, відбили в бойовиків ІДІЛ контроль над більшою частиною міста Рамаді на заході країни.

 

Использованы материалы интернет ресурса "Голос Америки"